Ukraina ļoti lielā mērā ir ieinteresēta saņemt no ASV izlūkdronus ""MQ-9 Reaper", pēdējo mēnešu laikā pavirzot tos vēlmju saraksta pirmajā vietā, vēsta izdevums "Politico", atsaucoties uz avotiem.

Reklāma

Interese par šiem droniem augusi, jo Ukraina plāno vasaras operācijas un meklē jaunus veidus, kā identificēt mērķus dziļi Krievijas aizmugurē, norāda izdevums.

Kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma pirmajām dienām droni "MQ-9 Reaper" bijusi viena no Ukrainas prioritātēm, jo tā gribējusi tos izmantot triecieniem un novērošanai.

Tomēr pēdējā laikā Ukraina atteikusies no nodomu daļas un pamatā ir ieinteresēta izmantot dronus "Reaper" tikai izlūkošanā, izdevumam apliecināja četri cilvēki, kas ir pazīstami ar šiem jautājumiem.

Trīs nozares pārstāvji un cilvēks, kas ir pazīstams ar ukraiņu pieprasījumiem, apliecināja, ka vēlme saņemt šos dronus nav jauna, bet pieprasījums Kijivai kļuvis svarīgāks, jo tā ir ieinteresēta kaujaslaukā gūt jebkuru pārākumu, kādu vien tā spēj nodrošināt.

Atbilstoši izdevuma informācijai ASV joprojām nav izšķīrušās par labu "MQ-9 Reaper" piegādēm Ukrainai, bažījoties, ka Krievija var tos notriekt.

Ukraiņi notriekuši visus 13 krievu trieciendronus "Shahed"

Ukrainas pretgaisa aizsardzības spēki notriekuši visus 13 trieciendronus "Shahed", ko naktī uz sestdienu uz Ukrainas teritoriju raidīja Krievijas armija, pavēstīja Ukrainas Gaisa spēki.

"Naktī uz 2024. gada 4. maiju ienaidnieks uzbruka ar 13 trieciendroniem "Shahed-131/136" un četrām vadāmajām zenītraķetēm S-300. 

Visu [dronu un raķešu] palaišana notika no Krievijas Federācijas Belgorodas apgabala," 

teikts paziņojumā.

Visi 13 droni notriekti Harkivas un Dņipropetrovskas apgabalos, norādīja Gaisa spēki.

Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 473 400

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz sestdienas rītam sasnieguši 473 400 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 1260 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022. gada 24. februārī Krievija zaudējusi 7366 tankus, 14 156 bruņutransportierus, 12 148 lielgabalus un mīnmetējus, 1055 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 788 zenītartilērijas iekārtas, 348 lidmašīnas, 325 helikopterus, 9611 bezpilota lidaparātus, 2127 spārnotās raķetes, 26 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 16 337 automobiļus un autocisternas, kā arī 2001 specializēto tehnikas vienību.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

Aptauja

Kā vērtējat pāvesta aicinājumu Ukrainai sākt sarunas ar Krieviju?

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.