Krievija gatavo uzbrukumu Harkivas un Sumu apgabaliem, intervijā žurnālam "The Economist" sacīja Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes (HUR) priekšnieka vietnieks Vadims Skibickis.

Krievijas karaspēka panākumi ir atkarīgi no ukraiņu aizsardzības izturības Donbasā, norādīja amatpersona.

Kā prognozēja Skibickis, Krievijas pamata uzbrukums sāksies maija beigās vai jūnija sākumā.

Krievija kopumā karā Ukrainā iesaistījusi vairāk nekā 514 000 sauszemes spēku karavīru.

Krievijas ziemeļu grupējumā, kas bāzējās pie Harkivas apgabala robežām, šobrīd ir 35 000 karavīru, un to skaits var tikt palielināts līdz 50 000 vai pat 70 000.

Krievija valsts centrālajā daļā arī veido "rezervju divīziju" ar 15 000 līdz 20 000 karavīru, ko tā var pievienot pamata spēkiem.

Tomēr, kā pieļauj Skibickis, Krievijai diezin vai būs pietiekami daudz spēku, lai ieņemtu kādu lielu Ukrainas pilsētu.

"The Economist" norāda, ka šāds vērtējums ir arī Rietumu militārajiem ekspertiem.

Tiesa gan, iespējamas arī krietni mazāka vēriena operācijas.

"Ātra operācija ieiešanai un aiziešanai - iespējams. Bet operācija, lai ieņemtu Harkivu vai Sumus - tā jau ir cita kārtība. Krievi to zina. Un mēs to zinām," norādīja Skibickis.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.