Ukrainas Bruņoto spēku pavēlniecība pieņēmusi lēmumu atvilkt karaspēku no Avdijivkas dienviddaļas nocietinātā rajona "Zeņit", lai taupītu karavīru dzīvības, pavēstīja Aizsardzības spēku Taurijas virziena komandieris Oleksandrs Tarnavskis.

"Mēs šīs pozīcijas turējām tik ilgi, cik tas deva iespēju efektīvi atturēt un iznīcināt ienaidnieku," platformā "Telegram" apliecināja komandieris.

Šo pozīciju ieņemšana nedod Krievijas armijai stratēģiskas priekšrocības un nemaina situāciju Avdijivkas aizsardzībā, 

viņš piebilda.

Ziņas par to, ka Krievijas karogs pacelts virs nocietinātā rajona "Zeņit", izskanēja jau iepriekš, taču līdz šim amatpersonas nebija apstiprinājušas informāciju par atkāpšanos no šīm pozīcijām.

Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi pārsniedz 400 000

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz piektdienas rītam sasnieguši 400 300 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 1210 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022. gada 24. februārī krievi zaudējuši 6465 tankus, 12 129 bruņutransportierus, 9641 lielgabalu, 984 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 671 zenītartilērijas iekārtu, 332 lidmašīnas, 325 helikopterus, 7408 bezpilota lidaparātus, 1895 spārnotās raķetes, 25 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 12 716 automobiļus un autocisternas, kā arī 1528 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.