Taizemes parlamenta apakšnama deputāti trešdien ar pārliecinošu balsu vairākumu apstiprināja laulību vienlīdzības likumprojektu, Taizemei virzoties uz to, lai kļūtu par pirmo valsti Dienvidaustrumāzijā, kur nodrošinātas vienlīdzīgas laulību partneru tiesības neatkarīgi no dzimuma.

No 415 balsojumā klāt esošajiem deputātiem par likumprojekta apstiprināšanu balsoja 400.

Ar likumprojektu tiek mainīts civilais un komercijas kodekss, kurā vārdi "vīrietis un sieviete" un "vīrs un sieva" tiek aizstāti ar "indivīdi" un "laulības partneri".

Tas LGBTQ+ pāriem pavērs ceļu uz pilnvērtīgām juridiskajām, finansiālajām un medicīniskajām tiesībām.

Likumprojekts tagad tiek nodots Senātam, kas reti kad noraida apakšnama pieņemtos lēmumus. Pēc tam tas tiks nodots apstiprināšanai karalim.

Kad tas būs noticis, Taizeme būs kļuvusi par pirmo valsti Dienvidaustrumāzijā un tikai trešo Āzijā pēc Taivānas un Nepālas, kur pieņemts šāds likums.

Taizeme tiek uzskatīta atvērtu un iekļaujošu, bet laulību vienlīdzību likumu tā nespēja pieņemt vairākas desmitgades.

Partijas "Pheu Thai" vadītā jaunā valdība, kas sāka darbu pērn, laulību vienlīdzību izvirzījusi par vienu no saviem galvenajiem mērķiem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.