Četri aizdomās par apšaudes netālu no Maskavas esošajā koncertzālē "Krokus Siti Holl" veikšanu turētie mēģināja slēpties, virzījās uz Ukrainas pusi, kuri viņiem bija sagatavots "logs" robežas šķērsošanai, pirmajā uzrunā pēc piektdien notikušā terorakta paziņoja Krievijas diktators Vladimirs Putins.

"Viņi mēģināja slēpties un virzīties uz Ukrainas pusi, kur, kā liecina provizoriskā informācija, viņiem no Ukrainas puses bija sagatavots "logs" valsts robežas šķērsošanai," televīzijā pārraidītā uzrunā viņš teica.

"Kopā tika aizturēti 11 cilvēki. Krievijas Federālais drošības dienests un citas tiesībsargājošās iestādes strādā, lai apzinātu un atklātu visu teroristu līdzdalībnieku bāzi - tos, kuri nodrošināja viņiem transportu, iezīmēja evakuācijas ceļus no nozieguma vietas, sagatavoja slēptuves, slēptuves ar ieročiem un munīciju," sacīja Putins.

Putins aicināja uz sadarbību visas valstis, kuras saprot Krievijas ciešanas pēc notikušās traģēdijas un ir gatavas apvienoties.

"Mēs zinām, kādi ir terorisma draudi, un mēs ceram uz sadarbību ar visām valstīm, kuras patiesi dalās mūsu sāpēs un ir gatavas patiesi apvienot spēkus cīņā pret kopējo ienaidnieku - starptautisko terorismu ar visām tā izpausmēm," Putins teica savā videovēstījumā.

Vienlaikus viņš norādīja, ka "teroristus, slepkavas, necilvēkus, kuriem nav un nevar būt valstspiederības, sagaida neapskaužams liktenis - atriebība un aizmirstība. Viņiem nav nākotnes".

Putins uzsvēra, ka šobrīd vissvarīgākais ir apvienot visus - gan militārpersonas, gan vienkāršos valsts iedzīvotājus. 

"Mūsu kopējais pienākums tagad, mūsu kaujas biedriem frontē, visiem valsts pilsoņiem būt kopā vienā rindā. 

Es ticu, ka tā arī būs, neviens un nekas nevar satricināt mūsu saliedētību un gribu, mūsu apņēmību, vienotās Krievijas tautas spēku," sacīja Krievijas līderis.

Viņš pauda uzskatu, ka "mūsu daudznacionālajā sabiedrībā neviens nespēs sēt indīgas nesaskaņas, panikas un nesaskaņas sēklas".

Putins paziņoja, ka 24. martā Krievijā izsludinātas sēras.

Pirms tam sestdien tiešsaistes laikraksts "The Insider" vēstīja, ka aizvadītajā naktī Krievijas televīzijas kanāli trīs reizes tika informēti par gaidāmo Putina paziņojumu, bet tā arī paziņojumu nesaņēma. Anonīmi avoti norādīja, ka Kremlis meklē piemērotu formulējumu Putina paziņojumam, kas tika publicēts 19 stundas pēc uzbrukuma.

Lai gan centieni saistīt teroraktu ar Ukrainu bija viena no pirmajām Krievijas propagandistu versijām, Ukrainas varasiestādes to ir stingri noliegušas.

Jau vēstīts, ka bruņoti uzbrucēji atklāja uguni koncertzālē, kas atrodas Krasnogorskā, 22 kilometru attālumā no Maskavas centra. Apšaude sākās neilgi pirms rokgrupas "Piknik" koncerta, bet vienlaikus citā zālē notika Ļeņingradas apgabala simfoniskā orķestra koncerts.

Krievijas Izmeklēšanas komiteja ir apstiprinājusi 115 cilvēku bojāeju.

Koncertzāle "Krokus Siti Holl".

"Meduza": Kremlis medijiem liek ziņot par "Ukrainas pēdām" saistībā ar teroraktu koncertzālē

Kremlis ir devis norādījumus valsts un valdībai lojālajiem plašsaziņas līdzekļiem, vēstot par teroraktu netālu no Maskavas esošajā koncertzālē "Krokus Siti Holl", uzsvērt iespējamās "Ukrainas pēdas", vēsta neatkarīgais tīmekļa izdevums "Meduza".

Par to "Meduza" pastāstīja kāds valsts plašsaziņas līdzekļu darbinieks. Cits avots, kas strādā Kremlim lojālā izdevumā, apstiprināja šo informāciju.

Informāciju par iespējamām "ukraiņu pēdām" saistībā ar piektdien notikušo teroraktu sestdienas rītā izplatīja Krievijas Federālais drošības dienests (FSB). Tas paziņoja, ka pēc nozieguma izdarīšanas četri aizdomās turētie gatavojušies šķērsot Krievijas un Ukrainas robežu un "Ukrainas pusē uzturējuši attiecīgus kontaktus". Saskaņā ar FSB sniegto informāciju viņi tika aizturēti naktī uz sestdien Brjanskas apgabalā ceļā uz robežu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.