Upuru skaits Gazas joslas mierīgo iedzīvotāju vidū ir pārāk liels, otrdien sacīja ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins, vēršoties pie sava Izraēlas kolēģa Joava Galanta.

"Gazā šodien upuru skaits mierīgo iedzīvotāju vidū ir pārāk liels, bet humānās palīdzības apjoms pārāk mazs," sarunu sākumā Galantam sacīja Ostins.

Sarunās tiks spriests par alternatīvām Izraēlas uzbrukumam Rafahas pilsētai, Gazas joslas dienvidos, sacīja ASV aizsardzības ministrs.

Aptauja

Vai turpini sekot līdzi Izraēlas un "Hamās" karam?

Galants savukārt norādīja, ka viņš un Ostins runās par "notikumu attīstību Gazas joslā un līdzekļiem, kā panākt mūsu mērķus - "Hamās" organizācijas iznīcināšanu un izraēliešu ķīlnieku atgūšanu".

Palestīnieši dodas prom no Gazas joslas.

ASV noraida "Hamās" aicinājumu pārtraukt gaisa palīdzības piegādes Gazai

ASV turpinās palīdzības piegādes Gazas joslai ar gaisa transportu, noraidot grupējuma "Hamās" aicinājumu pārtraukt šīs piegādes pēc vairāku cilvēku bojāejas, otrdien paziņoja Baltā nama administrācija. 

"Palīdzības nomešana no gaisa ir viens no daudzajiem veidiem, kā mēs palīdzam piegādāt ļoti vajadzigo palīdzību palestīnešiem Gazā, un mēs turpināsim to darīt," paziņoja Baltā nama Nacionālās drošības padome.

Palestīniešu kaujinieku grupējums "Hamās" ir paziņojis, ka saistībā ar šīm piegādēm ir gājuši bojā 18 cilvēki. 12 no viņiem noslīkuši, mēģinot savākt nomestos pārtikas krājumus.

Nacionālās drošības padome paziņoja, ka ASV "'nepārtraukti" strādā, lai palielinātu palīdzības plūsmu uz Gazas joslu pa sauszemi, kā arī cenšas izveidot jūras koridoru uz šo teritoriju.

"Lai būtu skaidrs - "Hamās" sāka šo karu un ir atteicies piekrist ķīlnieku [atbrīvošanas] darījumam, kas radītu nosacījumus humānās palīdzības palielināšanas veicināšanai," 

teikts padomes paziņojumā.

"Hamās" otrdien aicināja izbeigt palīdzības nomešanu no lidmašīnām ar izpletņiem, jo tā esot pārāk riskanta.

"Hamās" savā paziņojumā aicināja "nekavējoties izbeigt [palīdzības] nomešanas operācijas", kā arī "nekavējoties un ātri atvērt sauszemes robežas šķērsošanas punktus, lai atļautu humānajai palīdzībai nonākt pie mūsu palestīniešu tautas".

ANO bērnu fonds UNICEF ir paziņojis, ka ir nepieciešams piegādāt vairāk palīdzības Gazas joslai pa sauszemi, nevis pa gaisu vai jūru, lai novērstu "gaidāmu badu".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.