Krievijas raķešu triecienā Harkivā trešdienas vakarā ievainoti 11 cilvēki, arī Turcijas medija žurnālisti, platformā "Telegram" pavēstīja apgabala kara administrācijas vadītājs Olehs Siņehubovs.

"Okupanti veic triecienus. Harkivas un apgabala iedzīvotāji! Esiet patvertnēs," mudināja apgabala vadītājs.

Krievijas karaspēks veicis triecienu Harkivas Kijivas rajonam atbilstoši provizoriskajai informācijai ar raķetēm S-300, norādīja Siņehubovs. Viņš paziņoja, ka divas raķetes S-300 trāpīja viesnīcai ap plkst.22.30.

Triecienā Harkivas centrā cietusi viesnīca "Park Hotel".

Ievainoti četri 31 līdz 38 gadus veci vīrieši un septiņas 23 līdz 71 gadu vecas sievietes.

"Deviņi cietušie nogādāti medicīnas iestādēs. 35 gadus vecs vīrietis ir smagā stāvoklī, astoņi pacienti - vidēji smagā. Diviem tika sniegta palīdzība uz vietas," situāciju raksturoja Siņehubovs.

"Divas raķetes trāpīja viesnīcai Harkivas centrā. Tur nebija militārā personāla. Tā vietā tur bija 30 civiliedzīvotāji, no kuriem 11 tika ievainoti," lietotnē "Telegram" paziņoja Harkivas mērs Ihors Terehovs.

Jaunajos raķešu triecienos nodarīti postījumi arī vairākām citām ēkām, tai skaitā diviem daudzdzīvokļu namiem.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.