Krievijas iespējamā plaša mēroga ofensīva pavasara beigās vai vasarā varētu koncentrēties Doneckas apgabala rietumos, un Krievijas spēki varētu virzīties uz priekšu tikai vienā operācijas zonā, lēš ASV bāzētā Kara studiju institūta (ISW) analītiķi.

Krievijas komandieri savu plānoto ofensīvas operāciju 2024. gada pavasara beigās vai vasarā varētu koncentrēt Doneckas apgabala rietumu daļā, cerot izmantot Krievijas spēku stabilu, bet nelielu progresu šajā sektorā.

Ukrainas amatpersonas nesen brīdināja, ka Krievijas spēki uzkrāj personālsastāvu gar Harkivas-Luhanskas virzienu, pie Bahmutas, pie Avdijivkas un Zaporižjas apgabala rietumos, taču ISW joprojām uzskata, ka Krievijas spēki, visticamāk, spēs uzsākt saskaņotu plaša mēroga uzbrukuma operāciju tikai vienā operatīvajā apgabalā savu cilvēkresursu un plānošanas ierobežojumu dēļ.

Ziņojumā norādīts, ka Ukrainas spēki, šķiet, 30. martā atvairīja Krievijas bataljona lieluma mehanizēto uzbrukumu pie Avdijivkas - pirmo bataljona lieluma mehanizēto uzbrukumu kopš Krievijas spēki 2023. gada oktobra beigās sāka Avdijivkas ieņemšanas kampaņu.

Izskanējis, ka Krievijas spēki, arī Krievijas 6. tanku pulka (Centrālā militārā apgabala 90. tanku divīzijas) elementi, 30. martā ar 36 tankiem un 12 kājnieku kaujas mašīnas veica liela mēroga mehanizētu uzbrukumu pie Tonenkes, zaudējot 12 tankus un astoņus bruņutransportierus.

Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 442 710

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz pirmdienas rītam sasnieguši 442 710 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 710 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022. gada 24. februārī Krievija zaudējusi 6986 tankus, 13 321 bruņutransportieri, 11 082 lielgabalus un mīnmetējus, 1023 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 744 zenītartilērijas iekārtas, 347 lidmašīnas, 325 helikopterus, 8757 bezpilota lidaparātus, 2057 spārnotās raķetes, 26 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 14 752 automobiļus un autocisternas, kā arī 1826 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.