Francija uzskata, ka Krievijas Federālais drošības dienests stāv Dāvida zvaigžņu grafiti Parīzē un tās apkaimē pagājušā gada rudenī, piektdien atklāja informēts avots.

Francijas prokuratūra novembrī paziņoja, ka pēc Izraēlas un palestīniešu teroristu grupējuma "Hamās" kara sākumā Parīzē un tās piepilsētās uz ēkām uzzīmētas vismaz 60 Dāvida zvaigznes, kas tika interpretētas kā draudi ebrejiem.

Izmeklēšanas ietvaros tika aizturēts kāds moldāvu pāris un identificēts ar viņiem saistīts moldāvu uzņēmējs, kas atbalsta Krievijas politiku, 

atklāja avots.

Francijas iekšējais izlūkdienests DGSI uzskata, ka šo grafiti zīmēšanu vadīja Krievijas Federālā drošības dienesta piektā nodaļa, kas veic starptautiskās operācijas, sacīja avots.

Pagājušajā gadā izmeklēšanas laikā izskanēja versija, ka antisemītiskie grafiti varētu būt tapuši pēc ārvalstīs dzīvojošas personas pieprasījuma.

Laikraksts "Le Monde" ziņoja, ka operācija Francijā bija daļa no plašākas dezinformācijas kampaņas, kuras mērķi bija arī Polija, Spānija, Vācija, Rumānija un Austrija.

DGSI ir aicinājis Francijas policiju ziņot par jebkurām pazīmē, kas liecina par iespējamu Krievijas mēģinājumu destabilizēt Franciju, piemēram, vandālismu, grafiti, plakātiem, uzlīmēm un skrejlapām, kuru mērķis parasti ir pastiprināt šķelšanos Francijas sabiedrībā.

Aptauja

Vai turpini sekot līdzi Izraēlas un "Hamās" karam?

 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.