Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu devis rīkojumu armijai sagatavot plānu Rafahas iedzīvotāju evakuācijai pirms gaidāmā Izraēlas iebrukuma Gazas joslas dienvidu pilsētā.

Izraēla apgalvo, ka Rafaha ir pēdējais palestīniešu teroristu grupējuma "Hamās" bastions, un turp nepieciešams nosūtīt karaspēku. 

Aptauja

Vai turpini sekot līdzi Izraēlas un "Hamās" karam?

Taču pilsētā ir sapulcējušies aptuveni 1,5 miljoni palestīniešu, kas karadarbības dēļ aizbēguši no citām Gazas joslas daļām.

Netanjahu paziņoja, ka Rafahā nepieciešams īstenot plašu operāciju, un pavēstīja, ka lūdzis drošības dienestu amatpersonas sagatavot "dubultu plānu", kas ietvertu gan civiliedzīvotāju evakuāciju, gan militāru operāciju, lai sagrautu atlikušās "Hamās" kaujinieku vienības.

Atgādinām, ka ķīlnieki vēl aizvien nav atbrīvoti.

Izraēlā piemin mēnesi kopš 7. oktobra Hamās teroristiskā uzbrukuma. Cilvēki tur plakātus ar ķīlniekiem.

Baidens: Izraēlas militārā atbilde Gazas joslā ir pārmērīga

Izraēlas militārā atbilde Gazas joslā uz "Hamās" kaujinieku 7. oktobra uzbrukumu bijusi pārmērīga, un tas ir jāizbeidz, ceturtdien sacīja ASV prezidents Džo Baidens.

"Es uzskatu, kā jūs to zināt, ka atbildes īstenošana Gazā, Gazas joslā, bijusi pārmērīga," žurnālistiem Baltajā namā sacīja Baidens.

"Ir daudz nevainīgu cilvēku, kas cieš badu, kas ir nelaimē un mirst, un tam ir jādara gals," uzsvēra prezidents.

ASV atbalsts Izraēlas karam pret "Hamās" izraisījis daudzus uzbrukumus amerikāņu karavīriem Tuvo Austrumu reģionā, kā arī izsaucis pārmetumus Baidena administrācijai kā ārzemēs, tā pašu valstī.

Vairākus mēnešus ilgusī bombardēšana un aplenkums padziļinājis humāno krīzi visā Gazas joslā.

Baidens norādīja, ka ir vērsis spiedienu, lai panāktu humānās palīdzības nonākšanu Gazas joslā.

Ēģiptes prezidents Abdelfatahs as Sisi sākotnēji "negribēja atvērt vārtus, lai ļautu humānajai palīdzībai nonākt" Gazas joslā, sacīja Baidens.

"Es ar viņu runāju, es pārliecināju atvērt vārtus. Es runāju ar Bibi, lai tiktu atvērti vārti Izraēlas pusē," norādīja ASV prezidents, izsakoties par Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu.

"Es esmu tiešām vērsis ļoti nopietnu spiedienu, lai panāktu humānās palīdzības nonākšanu Gazas joslā," uzsvēra Baidens.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.