Savienotās Valstis pagājušajā nedēļā apturējušas bumbu sūtījumus Izraēlai, kas nespēja kliedēt Vašingtonas bažas par iebrukumu Gazas joslas dienvidu pilsētā Rafahā, otrdien paziņoja augsta ranga ASV amatpersona.

"Pagājušajā nedēļā mēs apturējām vienu ieroču sūtījumu," paziņoja amatpersona, skaidrojot, ka sūtījums ietvēra 1800 bumbas, kas katra sver 907 kilogramus, un 1700 bumbas, kas katra sver 226 kilogramus. "Mēs neesam līdz galam izlēmuši, kā rīkoties ar šo sūtījumu," piebilda amatpersona.

ASV prezidenta Džo Baidena administrācija pieņēma šādu lēmumu, atklājoties, ka Izraēla gatavojas sākt plašu sauszemes operāciju Rafahā, pret ko Vašingtona stingri iebilst.

Aptauja

Vai turpini sekot līdzi Izraēlas un "Hamās" karam?

Izraēlas un ASV amatpersonas apsprieda alternatīvas, bet "šīs diskusijas turpinās un nav pilnībā atrisinājušas mūsu bažas," sacīja ASV amatpersona.

"Kad Izraēlas vadītāji, šķiet, tuvojās lēmuma pieņemšanai par šādu operāciju, mēs sākām rūpīgi izskatīt konkrētu ieroču nodošanu Izraēlai, kurus varētu izmantot Rafahā. Tas sākās aprīlī," 

skaidroja amatpersona.

Amatpersona sacīja, ka Vašingtona īpaši pievērsa uzmanību smagāko bumbu izmantošanai un ietekmei, kāda tām varētu būt blīvā pilsētvidē. ASV Valsts departaments izvērtē arī citu ieroču nodošanu Izraēlai, tai skaitā bumbu JDAM piegādi, piebilda amatpersona.

Izraēla otrdien nosūtīja tankus uz Rafahu un ieņēma robežšķērsošanas punktu ar Ēģipti, bet Baltais nams iepriekš paziņoja, ka Izraēla solījusi "ierobežotu operāciju".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.