ASV prezidents Džo Baidens otrdien stingri nosodīja antisemītismu protestos universitātēs un atkārtoti apliecināja savu stingro atbalstu Izraēlai.

"Man ir dzelžaina apņēmība garantēt ebreju tautas drošību, Izraēlas drošību un tās tiesības pastāvēt kā neatkarīgai ebreju valstij. Pat tad, kad mums nav vienprātības," ASV Kapitolijā pavēstīja Baidens, pieminot holokausta upurus.

"Nevienā Amerikas universitātes pilsētiņā un nekur Amerikā nav vietas antisemītismam, naida runai vai jebkāda veida vardarbības draudiem," 

sacīja Baidens.

Savā runā Baidens uzsvēra, ka cilvēkiem ir jāmācās no vēstures, un norādīja uz palestīniešu grupējuma "Hamās" pastrādāto masu slepkavību 7. oktobrī, kurā kaujinieki nogalināja vairāk nekā 1200 cilvēku.

Aptauja

Kurš būs nākamais ASV prezidents?

Pārāk daudzi cilvēki noliedz, noniecina vai izkropļo patiesību par holokaustu un 7. oktobri, tostarp "Hamās" pastrādāto "briesmīgo seksuālo vardarbību, lai spīdzinātu un terorizētu ebrejus", sacīja Baidens, piebilstot, ka tas ir nicināmi un un tam ir jābeidzas.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.