Pērn 78% Latvijas iedzīvotāju uzskatīja, ka valstī ir pārāk zems vai neatbilstošs darba atalgojums – tā noskaidrots pagaidu nodarbinātības un darbā pieņemšanas uzņēmuma "Biuro" pasūtītajā iedzīvotāju aptaujā, kas veikta 2023. gada novembra beigās.

Otra, pēc iedzīvotāju domām, lielākā problēma, kas ietekmē darba tirgu, ir darbinieku motivācijas trūkums, šo atbildi vasarā norādīja 22% respondentu. Arī novembrī veiktajā aptaujā šī bijusi otra populārākā atbilde – 21% iedzīvotāju uzskata, ka problēma ir darbinieku motivācijas trūkums. Šo atbildi visbiežāk, 25% gadījumu, pauduši respondenti vecumā no 18 līdz 29 gadiem, kas ļauj secināt, ka tieši jaunāku cilvēku darba kvalitāti ietekmē motivācijas trūkums un šī ir izplatīta problēma attiecīgajā vecuma grupā.

"Lai gan katru gadu atalgojuma apmērs palielinās un arī 

2024. gadā minimālā alga mēnesī ir par 80 eiro lielāka nekā 2023. gadā, tomēr pērn veikto aptauju dati un iedzīvotāju sniegtās atbildes atklāj patieso situāciju darba tirgū. 

Zems atalgojums un motivācijas trūkums ir divas savā starpā korelējošas problēmas, jo bez atbilstošas darba algas iedzīvotāji nevar dzīvot komfortabli, kas attiecīgi arī grauj viņu motivāciju un samazina darba kvalitāti," saka "Biuro" klientu apkalpošanas vadītāja Baiba Rozentāle.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.