Siguldas novada jaunais priekšsēdētājs būs Linards Kumskis, kuram jau ir pašvaldības vadītāja pieredze, jo pirms reformas viņš vadīja Krimuldas novadu.

Reklāma

Šo pieredzi un lielo vēlētāju atbalstu Siguldas novada domes vēlēšanās, kā arī mērķtiecību un degsmi, pamatojot jaunā mēra izvirzīšanu, minēja arī priekšsēža vietnieks Kristaps Zaļais. Viņš pēc Līgas Sausiņas (Nacionālā apvienība) atbrīvošanas no amata, kopš janvāra beigām pildīja priekšsēdētāja pienākumus. L. Kumskis sēdē uzsvēra, ka dome ir koleģiāla institūcija, kurā katram no ievēlētajiem 19 deputātiem ir savas spēcīgās puses, un tam ir jābūt demokrātiskam komandas darbam.

Tieši to – saglabāt agrāko demokrātisko vadības stilu un spēt uzklausīt ikvienu darbinieku, lai ikvienam ir prieks nākt uz darbu, – jaunajam priekšsēdim novēlēja arī bijusī Mālpils novada vadītāja Solvita Strausa, kura ar L. Kumski bija pazīstama jau pirms reformas. Savukārt krimuldiete Ance Pētersone (Siguldas novada partija) sēdē 

aicināja jauno priekšsēdi vairāk padomāt par pagastu pārvalžu stiprināšanu, jo pievienotie novadi jūtoties zaudētāji pēc reformas, arī to teritorijas vairs netiekot tā sakoptas kā agrāk. 

L. Kumskis daļēji piekrita, ka visu pakalpojumu centralizācija šajā gadījumā varēja būt pārsteidzīga. Viņaprāt, lielākas pilnvaras vispirms jau saimniecisko jautājumu lemšanā ir jādod pagastu pārvaldēm, kurām tagad neesot reālas varas.

L. Kumskis ir Latvijas Zemnieku savienības biedrs, bet Siguldas domē ievēlēts no Nacionālā apvienības/Latvijas Reģionu Apvienība/Latvijas Zaļā partijas saraksta. L. Kumskis ir dzimis 1987. gadā, bet, kad sāka vadīt Krimuldas novadu, bija viens no jaunākajiem pašvaldības vadītājiem. Augstāko izglītību viņš ir ieguvis Latvijas Universitātē, studējot svešvalodas angļu valodas specialitātē. Par viņa ievēlēšanu amatā nobalsoja 13 deputāti, pret bija četri, kuru vidū arī bijusī priekšsēde L. Sausiņa. Atturējās viens domnieks – Rūdolfs Kalvāns (NA) –, kurš jau domes sēdē aicināja kolēģus nolikt malā emocijas "un iet no šī visa projām", ar ko domātas emocionālās uzstāšanās budžeta izskatīšanas laikā.

Ceturtdien domes sēdes darba kārtībā kā pirmais jautājums bija nevis priekšsēža vēlēšanas, bet gan pašvaldības budžeta pieņemšana. Tā sagatavošanu vadīja priekšsēdētāja vietnieks K. Zaļais. 

Siguldas novada budžeta situācija līdz šim bija labāka nekā daudzās citās pašvaldībās,

Siguldas novads ir starp tām nedaudzajām vietvarām, kas nevis saņem, bet iemaksā Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā, tiesa, nelielu summu – nedaudz vairāk kā 120 000 eiro. Taču, kad jaunās koalīcijas veidotāji saņēma pašvaldības budžeta projektu, tajā bija ap 4 miljoni eiro deficīts. Valsts uzliktie jaunie pienākumi un ar tiem saistītie izdevumi, kurus radīja, piemēram, minimālās algas celšana, papildu funkcijas pašvaldības policijai, bērnudārza pedagogu algu celšana, pieaugošie kredītprocentu maksājumi arī Siguldas novadā liks taupīgāk rīkoties ar finansējumu, lai nebūtu jāatsakās no brīvprātīgajām iniciatīvām, finansējuma kultūrai, izglītībai. Dome pēc laika plāno veikt budžeta grozījumus, lai īstenotu Lēdurgas bibliotēkas ēkas renovāciju un sagatavotu Siguldas vidusskolas atjaunošanas projektu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.