Saeima šodien Satversmes tiesas (ST) tiesneses amatā apstiprināja Veroniku Krūmiņu. Lēmums stāsies spēkā 19. augustā.

Kā informē Saeimas Preses dienestā, Krūmiņa kopš 2008. gada ir Augstākās tiesas (AT) Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāja.

Krūmiņa par tiesnesi strādā kopš 1999. gada, kad tika iecelta par Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesnesi. Pēc tam strādājusi par tiesnesi Administratīvajā apgabaltiesā, bet no 2005. gada par senatori AT.

Jauns tiesnesis bija jāapstiprina, jo ST priekšsēdētājam Aldim Laviņam tiesneša amata pilnvaru termiņš beigsies aprīļa beigās. Krūmiņas kandidatūra amatam izvirzīta pēc AT plēnuma priekšlikuma.

ST ir septiņi tiesneši, un saskaņā ar Satversmes tiesas likumu tiesnešus amatā apstiprina Saeima. Trīs ST tiesnešus apstiprina pēc ne mazāk kā desmit Saeimas deputātu priekšlikuma, divus - pēc Ministru kabineta priekšlikuma un vēl divus - pēc AT plēnuma priekšlikuma. ST tiesneša pilnvaru termiņš ir desmit gadi.

Veronika Krūmiņa.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.