Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mājaslapu sestdienas pēcpusdienā piemeklējušas tehniskas problēmas, tajā tika norādīts lielāks Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās nobalsojušo skaits nekā ir patiesībā, noskaidroja aģentūra LETA.

Reklāma

CVK pārstāvis Andrejs Vaivars norādīja, ka kļūda ir nevis balsu apkopošanā, bet gan nobalsojušo skaita atspoguļošanā mājaslapā.

CVK pārstāvis papildināja, ka, importējot EP aktivitātes datus uz 8.jūnija plkst.16 no elektroniskās tiešsaistēs vēlētāju reģistra un Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapu "www.cvk.lv", notika datu pārneses kļūda, kā rezultātā mājaslapā atspoguļotie aktivitātes dati bija redzami lielāki nekā tie realitātē bija elektroniskās tiešsaistēs vēlētāju reģistrā.

Konstatējot šo datu neatbilstību, CVK atbildīgie darbinieki uzsāka kļūmes novēršanu. Patlaban speciālisti strādā, lai objektīvi dati būtu redzami pēc iespējas ātrāk.

Vaivars akcentēja, ka līdz sestdienas plkst.16 Eiropas Parlamenta vēlēšanās kopumā bija nobalsojuši 414 538 balsstiesīgie iedzīvotāji jeb 26,9%. Vēlēšanu iecirkņi atvērti vēl līdz plkst.20.

EP vēlēšanās šogad var piedalīties kopumā 1,541 miljons Latvijas iedzīvotāju.

Balsstiesīgajiem pilsoņiem ir tiesības balsošanai izvēlēties jebkuru vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs.

Aptauja

Vai piedalīsies Eiropas Parlamenta vēlēšanās?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.