Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) rektora amatā pirmdien ievēlēts līdzšinējais prorektors mākslinieciskās jaunrades darbā, kinorežisors Dāvis Sīmanis.

Viņš bija vienīgais pretendents, kurš tika virzīts rektora amata vēlēšanām.

Sīmani aizklātā balsojumā vienbalsīgi ievēlēja LKA Satversmes sapulce. Tās dalībniekus balsot par Sīmani aicinājusi arī līdzšinējā LKA rektore Rūta Muktupāvela. 

LKA Padomes priekšsēdētāja Dace Melbārde (JV) ir pārliecināta, ka Sīmaņa vadībā, veicot nepieciešamās pārmaiņas, tai skaitā augstskolas pāreju uz "TabFab" kvartālu, LKA kļūs par starptautiski atzītu mākslas un kultūras universitāti.

Sīmanis ir viens no starptautiski pazīstamākajiem latviešu kinorežisoriem. 

Kopš 2015. gada viņš ir LKA mākslas zinātņu doktors, kino teorijas, montāžas un režijas profesors. Nodarbojas ar kino pētniecību LKA Kultūras un mākslu institūta ietvaros, pētnieciskās intereses saistās ar kino vēsturi un teoriju. 

Sīmanis kopš 2015. gada ieņem arī Valsts Filmu padomes locekļa amatu. Ilgstoši darbojies eksperta statusā dažādās Latvijas kultūras institūcijās. Šobrīd ir Valsts kultūrkapitāla fonda filmu nozares komisijas eksperts un komisijas priekšsēdētājs.

Sīmaņa vērtējumā, LKA turpmākajos piecos gados jātop par mākslu un kultūras universitāti, kas vienmēr ir soli priekšā visaktuālāko māksliniecisko, akadēmisko un zinātnisko tendenču pārstāvēšanā Latvijas kultūrā. LKA jāpiedāvā starpdisciplināras studijas, kā arī jānodrošina kultūras pētniecība un vienlaikus jāintegrē zinātne ar praktiskajām mākslu studijām.

Par LKA četriem galvenajiem konceptiem Sīmanis izvirzījis holistiskumu, izcilību, līdzdalību un internacionalizāciju. "Tā būs visaptveroša radoša "laboratorija" un neatņemams pamats laikmetīgas jaunrades pastāvēšanai Latvijas kino mākslā, teātra mākslā un laikmetīgajā dejā," savu redzējumu iepriekš pauda Sīmanis.

Līdz šim divus termiņus LKA vadīja Rūta Muktupāvela. Augstskolu likums nosaka, ka viena persona nevar pretendēt uz rektora amatu vairāk par diviem izpildes termiņiem.

Rūta Muktupāvela.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.