Latvijas džeza mūzikas izdevniecības "Jersika Records" paspārnē izdots kontrabasista un komponista Staņislava Judina un etno dziedātājas Asnates Rancānes mazalbums "Kur zeme", kas ir kā vēstnesis šī gada rudenī gaidāmajam dueta otrajam albumam.

Reklāma

Staņislava Judina un Asnates Rancānes mazalbums jeb EP "Kur zeme" ir loģisks turpinājums klausītāju un mūzikas apskatnieku augsti novērtētajam debijas albumam "Op.2", jo koncertēšanas un mēģinājumu procesā bija uzkrātas jaunas interesantas idejas. 

Jaunā mazalbuma centrā ir prūšu tautas dziesma "Mila swaiksta Saulika", kuras melodija sasaucas ar Staņislava darbu "Kur zeme", kas arī bija jaunā albuma radīšanas impulss. EP iekļauti arī skaņdarbi "Kade pārnāksi, bāleliņ?" un "Radina majka dumaše", kuru pamatā izmantotas Asnates iedziedātās latviešu un bulgāru tautas melodijas, — tās ir apvienotas ar Staņislava kompozīcijām un improvizācijām, radot šī dueta īpašo skanējumu.

Staņislavs Judins un Asnate Rancāne.

"Kad iznāca "Op.2", mūsu draugi saksofonists Arvydas Kazlauskas un pianists Edgars Cīrulis teica, ka šī mūzika viņus uzrunā un ka viņi labprāt piedalītos, ja rakstīsim nākamo albumu. Pēc pieciem gadiem šis brīdis beidzot pienāca — abi mūziķi kopā ar Arti Orubu (perkusijas) un Alekseju Bahiru (vijole), ko varēja dzirdēt arī iepriekšējā albumā, papildināja mūsu mūziku ar jaunām krāsām," tā par jauno mazalbumu stāsta Staņislavs Judins.

Mazalbumu "Kur zeme" ierakstīja Staņislavs Judins, miksēja skaņu režisors Toms Lisments, bet vāka dizainā izmantota Aurēlijas Rancānes fotogrāfija.

Staņislava Judina un Asnates Rancānes mazalbums jeb EP "Kur zeme".

EP "Kur zeme" izdots tikai digitālā formātā un ir noklausāms populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs, kā arī nopērkams izdevniecības "Jersika Records" vietnē vai platformā "Bandcamp".

Mazalbums tapis ar "LaIPA" finansiālu atbalstu.

Noklausies!

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.