Lāzerepilācija ir viena no populārākajām un efektīvākajām metodēm, lai atbrīvotos no nevēlamiem matiņiem uz ķermeņa. Tas ir moderns un ilgtermiņa risinājums, kas sniedz gludu ādu ilgstošam laikam. Šajā rakstā detalizēti aplūkosim lāzerepilācijas procesu soli pa solim, lai sniegtu pilnīgu izpratni par to, ko sagaidīt no šīs procedūras.

Konsultācija un speciālista novērtējums

Pirmreizējā konsultācija

Lāzerepilācijas process sākas ar konsultāciju pie pieredzējuša ārsta vai ādas speciālista. Šajā pirmreizējā tikšanās laikā tiek novērtēta pacienta ādas tipa un matu struktūra, kā arī tiek izskatīti potenciālie riski un iespējamās kontrindikācijas.

Testa zonas noteikšana

Pēc konsultācijas speciālists noteiks testa zonas, kurās tiks veikta pirmā lāzerepilācijas sesija. Šīs zonas parasti ir nelielas un ļauj pacientam pieredzēt lāzerepilācijas procedūru un novērtēt savu ādas reakciju.

Sagatavošanās sesijai

Ādas sagatavošana

Pirms lāzerepilācijas sesijas ir svarīgi sagatavot ādu. Tas ietver matiņu apgriešanu līdz īsākajam garumam, kas atbilst lāzerepilācijas procedūras prasībām. Turklāt, jāizvairās no sauļošanās nedēļu vai divas pirms procedūras, jo sauļošanās var palielināt ādas jutīgumu un palielināt apdeguma risku.

Aizsardzība pret saules gaismu

Pacientam var tikt ieteikts izmantot aizsargkrēmu vai citas aizsarglīdzekļus, lai aizsargātu ādu no saules gaismas pirms un pēc lāzerepilācijas sesijas. Tas palīdz novērst pigmentācijas traucējumus un citas ādas problēmas.

Lāzerepilācijas sesija

Ādas atdzesēšana un gēla uzklāšana

Pirms lāzerepilācijas sākuma, speciālists uzklāj īpašu dzesējošu gēlu uz ādas, lai samazinātu sāpes un atvieglotu lāzera iedarbību. Tas arī palīdz aizsargāt ādu no karstuma ietekmes.

Lāzera iedarbība uz matiem

Kad gēls ir uzklāts, speciālists sāk vadīt lāzeru pa ādu, koncentrējoties uz matiem. Lāzers izstaro intensīvu gaismu, kas tiek absorbēta melnā pigmentā matos, izraisot to uzsilšanu un novēršanu.

Darbības, kas jāveic pēc procedūras

Ādas atsvaidzināšana un mitrināšana

Pēc lāzerepilācijas sesijas speciālists attīra ādu no pārpalikušā gēla un mitrinošas ziedes palīdz atsvaidzināt un nomierināt ādu. Tas var palīdzēt mazināt diskomfortu un samazināt ādas apsārtumu.

Ādas kopšana pēc procedūras

Speciālists sniedz pacientam dažādas norādes un ieteikumus, kā rūpēties par ādu pēc lāzerepilācijas sesijas. Tas var ietvert norādes par sauļošanos, ādas kopšanu un pēc nepieciešamības atkārtotām sesijām.

Kopsavilkums

Lāzerepilācijas process ir efektīva un ilgtermiņa iedarbības metode, kas palīdz atbrīvoties no nevēlamiem matiņiem uz ķermeņa. Lai procedūra noritētu pēc iespējas veiksmīgāk un rezultāts būtu tāds, kā sākotonēji gaidīts, ir svarīgi, lai pacienti pilnībā saprastu procedūru un atbilstoši tai sagatavotos.  

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.