Valdība atbalstīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) reorganizācijas plānu, kas paredz nodot Nodokļu un muitas policijas pārvaldes funkcijas un uzdevumus finanšu ministra pārraudzībā, bet Iekšējās drošības pārvaldes izmeklēšanas un operatīvās darbības funkcijas – Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam.

Par reformām pēc attiecīgo likumprojektu sagatavošanas vēl būs jālemj Saeimai.

Finanšu ministrs Arvils Ašeradens preses konferencē pēc valdības sēdes teica, ka kopumā pasaulē nodokļu administrācijas virzās uz to, ka iestāde un klients ir partneri. Arī VID jākalpo sabiedrības interesēm un jākļūst par klienta partneri, nevis biedu.

VID attīstības stratēģijā 2023.–2026. gadam iekļauts mērķis stiprināt VID kā klientorientētas iestādes tēlu sabiedrībā, kļūstot par vienu no efektīvākajām nodokļu un muitas administrācijām Eiropā. Arī nākamā VID vadītāja Baiba Šmite-Roķe norādījusi, ka viņas uzstādījums jaunajā amatā būs virzīties uz iestādi, kas "būs patiesi moderna un uz klientiem orientēta". Viņa arī solījusi mainīt VID darba kultūru – darbinieku attieksmi pret klientiem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.