Saeima pagājušonedēļ konceptuāli atbalstīja grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz veikalu cenu zīmēs vai pie pārtikas produkta norādīt pārtikas ražošanas valsti, to attēlojot attiecīgās valsts karoga formā.

Vienlaikus vairāki parlamentārieši debatēs akcentēja, ka likumprojekts ir jāuzlabo. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama norādīja, ka komisijā bijusi vētraina diskusija, jo esot sajukums par to, vai jānorāda produkta izcelsmes vai ražotāja valsts, tāpēc par to vēl būšot diskusija. Likumprojekta anotācijā skaidrots, ka šādi grozījumi nepieciešami, "lai patērētājs spētu viegli, ērti un nepārprotami identificēt attiecīgās pārtikas preces izcelsmes valsti". Bet citi deputāti debatēs pauda uzskatu, ka veikals nav skola un tur nevajadzētu būt ģeogrāfijas stundām, daudzi cilvēki valstu karogus neprotot atpazīt.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera komentējusi, ka šādas prasības ieviešana nozarei izmaksāšot miljonos eiro mērāmu administratīvo un finanšu slogu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.