Fiskālās disciplīnas padome (FDP) savā ziņojumā norāda, ka turpmākajos gados valdībai īpaši nepieciešams izvairīties no parāda apmēra kāpināšanas.

"Latvija nevar atļauties paaugstināt valsts parādu virs 50% no IKP, jo ir jāsaglabā drošības spilvens potenciālai krīzei, kas vienmēr nāk negaidīti. Diemžēl pašreizējā scenārijā jau 2028. gadā valsts parāds var būt tuvu 50%," norāda FDP priekšsēdētāja Inna Šteinbuka. FDP apstiprinātās makroekonomiskās prognozes ir visai kritiskas valsts attīstībai, un, ņemot vērā ekonomikas stagnāciju 2023. gadā, situācija ir pasliktinājusies. Šim gadam prognozētā IKP izaugsme ir 1,4%, 2025. gadam – 2,9%, 2026. gadam – 2,5%, bet 2027. un 2028. gadam – 2,3%. FDP norāda, ka šāds izaugsmes scenārijs varētu ne tikai nesamazināt, bet, iespējams, vēl vairāk palielināt Latvijas atpalicību no kaimiņvalstīm.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.