Ar Ministru prezidentes Evikas Siliņas rīkojumu izveidota "Rail Baltica" projekta īstenošanas tematiskā komiteja.

Tās darbības mērķis būs nodrošināt efektīvu starpnozaru jautājumu koordināciju veiksmīgai "Rail Baltica" projekta īstenošanai līdz 2030. gadam. Komitejas vadītājs būs satiksmes ministrs Kaspars Briškens, un tajā darbosies vēl septiņi ministri.

Komitejai būšot jāidentificē un jāizvērtē starpnozaru problēmas, kas kavē "Rail Baltica" projekta īstenošanu, un jālemj par to risinājumiem, kā arī pirms izskatīšanas Ministru kabinetā jāizvērtē un jāpanāk konceptuāla vienošanās par "Rail Baltica" projekta jautājumiem, "kas saistīti ar projekta tvērumu, tā īstenošanas plāniem un termiņiem, finansēšanas un priekšfinansēšanas jautājumiem".

Tāpat komitejai būs "jāpanāk konceptuāla vienošanās par jautājumiem, kas saistīti ar "Rail Baltica" īstenošanai nepieciešamajiem grozījumiem normatīvajos aktos, ilgtspējīgu un iekļaujošu attīstību Latvijas un Baltijas valstu reģiona ekonomikā, tai skaitā risinot jautājumus, kas saistīti ar infrastruktūras un pakalpojumu pieejamību, reģionālo un pārrobežu attīstību, kā arī vides ilgtspēju, inovāciju un digitalizāciju, integrāciju Eiropas vienotajā tirgū" utt. u. tjpr.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.