Latvijas Televīzijā (LTV) sestdienu vakaros atgriezīsies raidījums "Kultūrdobe", kurā žurnāliste Henrieta Verhoustinska dosies viesos pie kultūras personībām, lai aprunātos par viņu mīlestības pilno rosīšanos dārzā, kā arī radošajām iecerēm. Pirmā tikšanās ar gleznotājiem Kasparu un Viju Zariņiem, kā arī viņu meitu Paulu Zariņu-Zēmani notiks 6. jūlijā plkst. 20.45 LTV1 un "REplay.lv".

Reklāma

Dārzkopība kultūras ļaužu vidū kļūst arvien populārāka – tā gan nomierina prātu un iepriecina acis, gan sagādā svaigus un veselīgus produktus. Dārzs ir bijis latviešu mazā paradīze visos laikos, bet Henrieta Verhoustinska īpaši novērojusi, ka kultūras cilvēki savos dārzos prot ieviest unikālu radošumu. "Kad pirms četriem gadiem man ienāca prātā veids, kā labi pavadīt vasaru, vienlaikus strādājot, biju dārza jomā pilnīgs Nezinītis. Kultūras cilvēki, kuri iekopuši savus dārzus pastāvīgajās vai vasaras mītnēs, ir bijuši arī mani skolotāji. Milzīgs prieks, ka pēc gada pārtraukuma un vasaras, kuru veltījām Dziesmu un deju svētkiem, atgriežamies ar tik dažādiem varoņiem un dažādiem stāstiem par dārziem! Raidījuma "Kultūrdeva" studijā viesi ir koncentrējušies, sagatavojušies un dažkārt arī apmulsuši no spožās prožektoru gaismas, savukārt "Kultūrdobē" raidījuma varoņi savos dārzos ir savā vidē – atslābuši un nemainīgi priecīgi. Ceru, ka šo prieku spēsim nodot arī mūsu skatītājiem!" teic Henrieta Verhoustinska.

Skatītājiem būs iespēja viesoties arī aktieru Elīnas Vānes un Imanta Strada dārzā, savus radošos dārzkopības veikumus rādīs aktieris Ainārs Ančevskis, mūziķi Aija Andrejeva un Jānis Aišpurs, LTV ziņu raidījuma "Panorāma" vadītāja Ilze Dobele, aktrise un klīniskā psiholoģe Diāna Zande, kordiriģents un Rīgas Doma kora skolas dibinātājs Jānis Erenštreits, grupas "Framest" dziedātājs Jānis Ķirsis, "Sporta pils dārzi" iniciatore Renāte Prancāne, kinokritiķe, žurnāliste un filmu programmu kuratore Kristīne Simsone, kā arī kultūrtelpas "Tu jau zini kur" vadītājs Uldis Trapencieris.

"Kultūrdobe" – no 6. jūlija sestdienās plkst. 20.45 LTV1 un "REplay.lv". Portālā "LSM.lv" būs lasāms un skatāms plašs papildu saturs.

Aptauja

Cik bieži lasi/klausies tiešsaistes mediju LASI.LV?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.