Šī karstā vasara un temperatūras rekordi ir veicinājuši arī citus rekordus – tā kā ūdeni un citus šķidrumus esam dzēruši vairāk, tad arī pārstrādei nodotā iepakojuma skaits ir rekordliels – gandrīz 2 miljoni vienību dienā. Taromātu apsaimniekotāji norāda arī uz vairākiem jaunumiem - maksu par nodoto taru varēs saņemt arī uz bankas karti, bet pudeles tagad ir ar īpaši piestiprinātiem korķīšiem, vēsta “360TV ZIŅneši”.

Reklāma

Karstumā cilvēki dzērienus pērk vairāk. Nedēļas laikā pēc Jāņiem ir nodoti 12 miljoni iepakojuma, kas naudas ziņā ir 1 miljons un 200 tūkstoši eiro. Bet iemaksāto depozītu – 10 centi par vienu iepakojumu – lielākā daļa cilvēku izvēlas atgūt kupona veidā.

Jūnijā nedaudz pieauguši depozīta ziedošanas apjomi. Šādu iespēju izvēlējušies 1,2% pircēju, kopumā noziedojot 40 tūkstošus eiro. Kā arī vēl apmēram 1% pircēju izmanto Rimi tirdzniecības tīklā nesen ieviesto jauno risinājumu – iespēju ieskaitīt depozītu lojalitātes kartē caur mobilo aplikāciju. Savukārt septembrī sagaidāms vēl viens jauninājums – dPays risinājums, kas dos iespēju ieskaitīt depozītu uzreiz bankas kontā. Tas gan būs pieejams jaunajā taras pieņemšanas punktā.

Miks Stūrītis, "Depozīta Iepakojuma Operators" valdes priekšsēdētājs stāsta: “Mēs plānojam uz rudeni atklāt Baltijā lielāko pieņemšanas vietu, kas būs domāta īpaši liela iepakojuma nodošanai. Jo ir cilvēki, kas krāj pusgadu, kuriem ir kur glabāt, un tad arī tiek vesti 500 un pat līdz 1000 iepakojumiem, tāpat arī kafejnīcas un nelieli viesu nami pēc kādām lielākām svinībām. Ja tie ir 300 iepakojumi vidēji, tad jau tie ir 30 eiro, un būs iespēja šo pārskaitīt uz kontu savu.”

Bet daudzi jau ir pamanījuši arī citu jaunumu – ka korķīši tagad ir piestiprināti pie pudelēm – to paredz jauna Eiropas Savienības (ES) prasība. Ziņnešu aptaujātie cilvēki gan atzīst, ka jaunie korķi viņiem traucē padzerties no pudeles vai ieliet dzērienu. Jauno prasību arī asi kritizē Latvijas Tirgotāju asociācija.

“Es domāju, ka ES ieviesa šo prasību uz patērētāju rēķina, lai atbalstītu vietējos tirgotājus. Jo ir skaidrs, ka ārzemju ražotāji, no kuriem mēs iepērkam vēl dzērienus, neražo dzērienu tādā veidā, kur šeit kaut kas ir pielikts klāt, un tad tev no viņa jātiek vaļā,” komentē Henriks Danusēvičs, Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents.

Latvijas Tirgotāju asociācija arī prognozē, ka jaunās iepakojuma prasības izpilde izraisīs kārtējo cenu kāpumu. 

Vairāk skaties video!

Aptauja

Kāds ir jūsu biežākais LASI.LV apmeklējuma laiks?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.