Teju ikviens ir dzirdējis apgalvojumu, ka sports uzlabo labsajūtu, palīdz tikt galā ar dažādām emocijām, nostāties uz pareizā ceļa. Ir cilvēki, kuriem aizraušanās ar kādu fizisku aktivitāti palīdz arī cīņā ar atkarībām. Tāpēc domubiedri, kuri paši to ir izjutuši, nesen Cēsīs sākuši rīkot bezmaksas volejbola treniņus bērniem, kuri ir sociālā dienesta redzeslokā. Lai noskaidrotu kādēļ šādas aktivitātes ir nepieciešamas, ar biedrību un pašiem jauniešiem devās tikties “360TV ZIŅneši”.

Reklāma

Bijušais lidmašīnu pilots Jānis Skrastiņš regulāri dodas uz skolām stāstīt jauniešiem par savu cīņu ar atkarību no narkotikām un alkohola. Pēc sarunām ar skolēniem viņš secinājis – daudzi pusaudži brīvajā laikā nīkst bezdarbībā. Tāpēc Jānis sācis rīkot bezmaksas sporta nodarbības, pagaidām gan tikai volejbola treniņus. Tie paredzēti jauniešiem, kuriem ir nosliece uz atkarībām, kuri klaiņo vai saskaras ar uzvedības, mācīšanās grūtībām un tamlīdzīgi. 

Jau apmēram mēnesi, divas reizes nedēļā, jauniešus, kuri ir Cēsu novada sociālā dienesta redzeslokā, trenē Jāņa domubiedrs Ingemārs Ivanovs. Arī viņš ir atkarīgais. Ingemārs saprot, ka ar šo slimību būs jācīnās visu mūžu. Un šajā cīņā ļoti palīdz sports.

Izrādās, treniņi ir tikai aisberga redzamā daļa. Jānis ar Ingemāru jauniešus arī mentorē. Reizi nedēļā visi tiekas jauniešu centrā Cēsīs, lai vienkārši parunātos par dzīvi, atkarībām un attiecībām. Šobrīd ir ap 10 jauniešu, kuri apmeklē gan treniņus, gan citas kopīgas aktivitātes. Stāsti ir dažādi – kāds nevar atļauties maksas nodarbības, cits nevar iestāties sporta skolā vecuma dēļ. Uzrunātie jaunieši atzīst, ka ne tikai treniņi, bet arī sarunas ar Jāni un Ingemāru ir vērtīgas un liek justies labāk.

Biedrības aktivitātēs ir iesaistīts arī sociālais dienests. Tā pārstāve izsakās atzinīgi par šādu programmu, kurā sniedz atbalstu jauniešiem, kuri, tā teikt, neietilpst vispārpieņemtajos rāmjos.

Bez treniņiem volejbola laukumā un iknedēļas sarunām biedrība aizvadījusi arī nakšņošanu teltīs kādā nomaļā vietā Cēsu novadā. Pašvaldība gan pagaidām apmaksās tikai daļu iecerēto pasākumu vasarā. Pārējais – par biedrības līdzekļiem.

Lai jauniešiem arī ilgtermiņā būtu cita veida treniņi, sarunas un pasākumi, biedrība priecātos par sabiedrības atbalstu – mentoru darba, inventāra, degvielas un citu vajadzību nodrošināšanā.

Plašāk skaties video:

Aptauja

Cik bieži lasi/klausies tiešsaistes mediju LASI.LV?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.