Šī gada 6. maijā darbu sāks konsultatīvais tālrunis, pa kuru zvanot palīdzību varēs saņemt tie, kuriem nepieciešams atbalsts atkarības problēmu risināšanā.

Reklāma

Tālruņa 67037333 izveides mērķis ir nodrošināt anonīmu psiholoģisku palīdzību, motivēt un atbalstīt iedzīvotājus savu vai līdzcilvēku paradumu maiņā, kā arī sniegt informāciju par pieejamajiem resursiem un pakalpojumiem atkarības ārstēšanā.

Iedzīvotājus konsultēs smēķēšanas atmešanā, alkohola, narkotisko vielu lietošanas problēmu risināšanā, azartspēļu spēlēšanas un līdzatkarības jautājumos.

Pakalpojums būs pieejams darba dienās no plkst. 9 līdz 18. Maksa tiks piemērota saskaņā ar zvanītāja lietotā operatora tarifa plāna izmaksām, veicot zvanus uz "Latvijas Mobilā telefona" tīkla tālruņa numuru. Pakalpojumu pēc Slimību profilakses un kontroles centra pasūtījuma līdz 2025. gada 4. maijam nodrošinās veselības centrs "Vivendi".

Atkarību izraisošo vielu lietošana Latvijā ir plaši izplatīta problēma. 2023. gadā ikdienā kādu tabaku vai nikotīnu saturošu izstrādājumu lietoja  gandrīz trešdaļa iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem, bet pēc absolūtā alkohola patēriņa uz vienu iedzīvotāju Latvija ieņem pirmo vietu Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas valstu vidū. Pieaugoša tendence novērojama arī narkotiku jomā.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.