Aptuveni 100 cilvēki Rīgā, Līvu laukumā, piketē pret Eiropas parlamenta (EP) priekšvēlēšanu debatēm krievu valodā, novēroja aģentūra LETA.

Cilvēki piketē pret EP priekšvēlēšanu debatēm krieviski.
Cilvēki piketē pret EP priekšvēlēšanu debatēm krieviski
Aptuveni 100 cilvēki Rīgā, Līvu laukumā, piketē pret Eiropas parlamenta (EP) priekšvēlēšanu debatēm krievu valodā.
Reklāma

Piketētāju vidū ir vairāki "Nacionālā apvienības" deputāti.

Piketētajiem rokās ir plakāti, kuros pausts aicinājums "ļaut krieviem domāt latviski" un pārliecība, ka "divas valodas rada divas frontes". Sanākušie arī dzied latviešu tautas dziesmas, rībina bungas un skandina "Latvija! Latvija!".

Piketētāji aicina ievērot Satversmi un ir pret "Krievijas valodu". Vēsturniece Kristīne Jarinovska uzrunā pauda pārliecību, ka krievu valoda Latvijā nav mazākumtautību valoda, bet "federatīvas idejas un okupācijas idejas daļa". Savukārt citi protestanti uzsvēra to, ka latviešiem pašiem ir jāparāda savai valstij, ka vēlas šeit vairāk dzirdēt latviešu valodu.

Piketa laikā aptuveni pieci piketētāji devās iekšā ēkā, kurā atrodas Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) birojs.

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

 

 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.