Pavisam nesen, no dārza darbiem un karstuma nogurusi, vakarā iekritu dīvānā un ieslēdzu televizoru. Spiežot pults pogas un meklējot kādu filmu vai seriālu, kas ļaus manam prātam atpūsties no ikdienas darbiem, tomēr apstājos pie "Panorāmas" un sižeta par Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Reklāma

Žurnāliste uzrunāja garāmgājējus, jautājot, vai viņi 8. jūnijā dosies balsot? Lielākā daļa teica pārliecinošu "jā!", jo Eiropa ir mūsu tagadne un nākotne, īpaši šobrīd ir svarīgi paust savu nostāju balsojot, iestājoties par drošību, aizsardzības stiprināšanu, demokrātiskām vērtībām. Gribas dzīvot drošā un eiropeiskā valstī, lai mūsu bērni un mazbērni aug tieši šādā vidē. 

Es piekrītoši māju ar galvu televizora virzienā. Un tad… Nevar gan teikt, ka liels bija mans pārsteigums brīdī, kad žurnāliste pievērsās kādai dāmai, kura teica, ka nemaz netaisās doties uz Eiroparlamenta vēlēšanām, jo es labi zinu, ka arī šādi cilvēki dzīvo mūsu valstī. Un tomēr kaut kādā mērā tas mani joprojām izbrīna… 

Kundze sacīja, ka nekas tāpat nemainīsies, nekam nav jēgas, un vispār viņa jau no sākta gala bijusi pret iestāšanos Eiropas Savienībā! Starp citu, šī sieviete bija latviete. 

Nekas nemainīsies, nodomā latvietis, kamēr kāds cits atdod savu balsi par sev vēlamo. 

Kāpēc mēs neizmantojam iespēju, kas mums ir dota? Viens sēž rokas klēpī salicis un sūdzas par to, cik slikti viss ir, bet agresora roka tikmēr stiepjas arvien tālāk iekšā Eiropā.

Tuvojas 14. jūnijs – viena no drūmākajām dienām mūsu valsts vēsturē. Arī mana vecmamma tika izsūtīta – tiesa gan, ne šajā datumā, bet tas nemaina lietas būtību. Jau kopš bērnības zinu visus šausminošos stāstus, ar asarām acīs esmu klausījusies tajā, ko vecmamma ir pieredzējusi. 

Es negribu, lai vēsture atkārtojas! Nu jau vairāk nekā divus gadus cītīgi iestājos par brīvu Ukrainu gan žurnāla lappusēs kopā ar kolēģiem, gan arī katrā savas dzīves brīdī. Ukraiņi šobrīd cīnās par to, kas mums jau ir, – brīvu un mierīgu valsti, drošu nākotni. 

Bet brīvība nav kaut kas pašsaprotams, par to ir jāturpina iestāties arī tad, kad tā ir iegūta. Lūdzu, ej un nobalso!

Aptauja

Vai piedalīsies Eiropas Parlamenta vēlēšanās?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.