Atsevišķi Jelgavas novada pašvaldības politiķi un amatpersonas prasa vērtēt domes priekšsēdētāja Madara Lasmaņa ("Latvijas attīstībai") rīcību, Budžeta komisijā līdztekus sēdes vadīšanai pievēršoties automašīnā aizmugures sēdeklī sēdošai sievietei, kas esot bijusi viņa sieva.

Vakar sociālajos tīklos nonācis video no komisijas 13. marta sēdes, kurā novada domes priekšsēdētājs Lasmanis piedalās attālināti un redzams, sēžot automašīnā vadītāja sēdeklī. Sēdei tuvojoties noslēgumam, noprotams, ka automašīnas aizmugurējā sēdeklī iesēžas vēl kāds un Lasmanis pievēršas šai personai, aizliekot roku aiz priekšējā sēdekļa un darbojoties ar to. Vēlāk starp priekšējiem sēdekļiem parādās zeķbiksēs tērpta sievietes pēda, kas kadrā vērojama ilgstošu laiku. (Atsevišķi sociālo tīklu lietotāji tur saskata intīmu nodarbi.) Vienlaikus Lasmanis arī iesaistās komitejas sēdē izskatītā jautājuma apspriešanā par Elejas parka kāda projekta attīstību.

Pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone atzina, ka konkrētais incidents saistīts ar Budžeta komisijas sēdi. Ieraksts ir ticis izsūtīts deputātiem, jo izpilddirektore Līga Lonerte aicina viņus vērtēt, viņasprāt, ētikas dabas pārkāpumu domes priekšsēdētāja rīcībā.

Izpilddirektore deputātiem paudusi, ka, viņasprāt, Lasmaņa rīcībā ir saskatāmi būtiski pārkāpumi. 

Viņa pie deputātiem vērsusies pēc administrācijas darbinieku celtās trauksmes. Budžeta komisijas tiešsaistes norisē, kā arī videoierakstā pašvaldības darbinieki un komisijas locekļi bija spiesti noskatīties uz domes priekšsēdētāja rīcību, un, ievērojot lietišķu subordināciju, bez tiesībām ietekmēt sanāksmes gaitu, pauda Kaņepone. Pēc sēdes incidents gan raisījis rezonansi izpildvaras personāla, gan domes deputātu vidū.

To, vai sēdes ierakstā redzamās epizodes ir vai nav uzskatāmas par ētiskas dabas pārkāpumu no domes priekšsēdētāja kā amatpersonas puses un vai šāda rīcība ir pieņemama, veicot komisijas priekšsēdētāja pienākumus, var lemt vienīgi deputāti, piebilda Kaņepone, attiecīgi šo jautājumu, visticamāk, drīzumā izskatīs deputāti.

Jelgavas novada pašvaldības deputāts Dainis Liepiņš (LRA) aģentūrai LETA pauda nostāju, ka "kriminālu pārkāpumu tur nav", bet Lasmanis ir novada domes priekšsēdētājs un pārstāv novadu, līdz ar to "neatkarīgi no politiskajām simpātijām šāda veida situācija nav pieņemama".

Portālam "tv3.lv" Lasmanis teicis, ka mašīnā kopā ar viņu bijusi sieva, bet neko nepiedienīgu savā uzvedībā nesaskata.

Viņš uzskata, ka domes izpilddirektore Līga Lonerte pret viņu izvēršot nomelnošanas kampaņu. Viņš gan atzīst, ka pieļāvis kļūdu: "Atzīstu, ka rīkojos nepareizi, [sēdes laikā] uzņemot mašīnā savu dzīvesbiedri. Es neko nepiedienīgu tur nedarīju. Neuzmanības dēļ nepamanīju, ka kāju iespējams redzēt arī kamerā."

M. Lasmanis vakar arī paziņoja, ka "reaģējot uz aizdomām par tīšiem, būtiskiem un sistemātiskiem pārkāpumiem pašvaldības izpilddirektores Līgas Lonertes (LZS) darbā, patvaļīgi rīkojoties ar publisku mantu un pašvaldības finanšu līdzekļiem, esmu sagatavojis un iesniedzis Jelgavas novada domē lēmumprojektu par izpilddirektores atbrīvošanu no amata".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.