Dārzeņu un augļu ražotāji nav gluži apmierināti ar valdības lēmumu atstāt vietējiem dārzeņiem un augļiem samazināto PVN likmi – tikai nākamgad tā būs vairs ne 5%, bet gan 12%. No otras puses – šāds risinājums ir labāks nekā 21% PVN likmes ieviešana vietēji audzētajiem dārzeņiem un augļiem.

Šī situācija vēlreiz demonstrē, cik viegli ir ieviest nodokļu atlaides, bet cik grūti tās ir atcelt – samazinātā PVN likme savulaik tika ieviesta tieši kā pagaidu risinājums Latvijas audzētāju atbalstam. Taču pa pagājušajiem gadiem visi ir pieņēmuši to kā normu un vairs nevēlas atteikties. 

Latvijas Augļu un dārzeņu tirgotāju asociācijas valdes locekle Edīte Strazdiņa izteikusies, ka "vietējiem augļu un dārzeņu ražotājiem nepieciešama nodokļu stabilitāte" un, "mētājoties ar nodokļiem katrus četrus gadus, tiek iznīcināti mazie ražotāji, kuri nevar plānot savas izmaksas". Tas taisnība, taču vēlreiz jāatgādina, ka samazinātās likmes bija plānotas kā atbalsts dažiem gadiem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.