Beļģu kompānija "Joskin" praktiski demonstrējusi, kā reālā laika režīmā var notikt mēslojuma duļķu analīze cisternās, kas aprīkotas ar proporcionālās plūsmas mērītāju.
Sistēma izstrādāta kopā ar kompāniju John Deere, kas izmanto analogu aprīkojumu, lai kontrolētu ražas kvalitāti savos skābbarības novākšanas kombainos. Analīzes sistēma izmantos ISOBUS tehnoloģiju, lai pārraidītu datus starp trim dažādiem borta datoriem.
Ar infrasarkanās lēcas palīdzību analizēti galvenie duļķu komponenti izejā no cisternas, ieskaitot slāpekli, fosforu, kāliju, amonija nitrātu un sausvielu. Spektroskopijas devējs, kas strādā tuvu infrasarkanajam režīmam, izlaiž staru, kas atspoguļojas mēslojuma duļķēs.
Tādējādi var panākt mērķtiecīgu minerālvielu daudzumu, atbilstoši apstākļiem automātiski regulējot plūsmu un traktora ātrumu.
'Joskin' paplašinājusi piekabju 'Delta–Cap' sēriju
Joskin paplašinājusi pusnesošo bortu piekabju Joskin Delta–Cap modeļu sēriju un tagad tajā ietilpst divi jauni modeļi – 5025/17DR140 un 5025/19DR160.
Jaunie modeļi aprīkoti ar augstiem bortiem (800+600 mm un 800+800 mm) un spēj pārvadāt attiecīgi 17 un 19 m3 (DIN).
Pateicoties trīspusējai izkraušanai, Delta–Cap piekabes var izmantot atsevišķi vai kombinācijā ar piekabi Tetra–Cap. Sānu izkraušanas leņķis variē no 40 līdz 48 grādiem atkarībā no riteņiem. Kopējais autovilciena garums, ko veido piekabes Delta–Cap un Tetra–Cap ar garumu 5 metri un standarta traktors, nepārsniedz 18,75 m (garuma ierobežojums, kas pastāv daudzu ES valstu reglamentā)
Pārvadājamās kravas apjoms arī būtiski palielinās. Piemēram, modeļu Delta–Cap 5025/19DR160 un Tetra–Cap 5025/19R160 kombinācijai kopējais apjoms ir DIN 38m3.
"Agro Tops" oktobra numurā lasi:
- G. Gūtmanis: vietējās pārtikas nodrošinājumam jābūt nacionālās drošības pamatjautājumam.
- Latvijas lielākie labības sēklu lauki.
- Kā panākt piensaimniecības ilgtspēju?
- Atvērts jauns liellopu eksporta pieņemšanas centrs.
Žurnālu abonē šeit.