Stenlija kausa ieguvējs Teodors Bļugers noslēdzis viena gada līgumu ar NHL klubu Vankūveras "Canucks", kuru pārstāv arī vārtsargs Artūrs Šilovs. Bļugeram pēc Pitsburgas "Penguins" un Vegasas "Golden Knights" šis būs trešais klubs NHL karjerā.

Reklāma

"Canucks" nedēļas nogalē, kad atvērās brīvo aģentu tirgus, sastāvu papildināja ar trim spēlētājiem, kuri ir tendēti uz aizsardzību. Vienošanās tika noslēgta ne tikai ar Bļugeru, bet arī aizsargiem Kārsonu Sousiju un Aienu Koulu. 

Aizvadītajā sezonā Vankūveras klubam bija sliktākais sniegums skaitliskajā mazākumā visā līgā, tāpēc nav brīnums, ka tieši šo spēles aspektu kluba vadība vēlējās uzlabot vispirms. Bļugera lielākie plusi ir tieši sniegums nevienādos sastāvos jeb mazākumā, kur viņš statistiski ir viens no labākajiem centra uzbrucējiem visā NHL. 

Jāuzsver, ka "Canucks" Bļugera izskatā neņēma kaķi maisā, jo kluba ģenerālmenedžeris Patriks Alvins un prezidents hokeja jautājumos Džims Razerfords latvieti pazīst arī personīgi, jo abi iepriekš strādāja Pitsburgas "Penguins" vienībā, kur līdz aizmainīšanai uz Vegasas "Golden Knights" spēlēja arī Bļugers. "Domāju, tas, ka viņi mani pazīst, procesu par līgumu paātrināja, jo viņi mani pazīst ne tikai kā hokejistu, bet arī kā personību. Mums visiem šis darījums bija ērts," atzīst Bļugers. Arī galvenajam trenerim Rikam Toketam savulaik ir bijusi saistība ar "Penguins". "Mana spēle ir vairāk aizsardzības tipa, taču varu būt arī uzbrūkošāks, nekā to esmu demonstrējis līdz šim. Ceru, ka varēšu to parādīt Vankūverā, progresēt un kļūt labāks," tā hokejists. Bļugera alga būs 1,9 miljoni ASV dolāru jeb par pusmiljonu mazāk, nekā viņš pelnīja aizvadītajā sezonā, taču tas izskaidrojams ar to, ka aizvadītā sezona Bļugeram statistikas ziņā nebija tā labākā, jo 63 spēlēs viņš guva tikai četrus vārtus un atdeva 12 rezultatīvas piespēles, pēc tam pieplusojot vēl 1+1 sešos Stenlija kausa mačos.

Viņnedēļ notikušajā NHL draftā otro reizi pēdējo trīs gadu laikā neviens Latvijas hokejists tā arī netika izraudzīts. No eiropiešiem lielākā piekrišana bija zviedriem (25), seko krievi (19), somi (15), slovāki (8) un čehi (7). Pieci jaunie talanti noskatīti Baltkrievijā, trīs – Vācijā, pa vienam – Austrijā, Dānijā, Francijā, Itālijā, Kazahstānā un Šveicē.