Latvijas hokeja izlases rekordists aizvadītajās spēlēs Rodrigo Laviņš Ostravā vēroja valstsvienības mačus pret Kazahstānu un Vāciju.

Reklāma

Ceturtajā mačā piecās dienās Latvijas izlase bija bezspēcīga pret Vāciju, zaudējot ar 1:8. "Jau sākums nebija labs, mēs vakar spēlējām, vācieši atpūtās, tā ir ātra komanda, guva divus vārtus un kontrolēja spēli. Viņiem bija vairāk spēka. Ja mums kāds moments pirmajiem būtu iekritis, tad varbūt izvērstos citādi. Šis zaudējums jāaizmirst, 1:8 vai 0:2 – jāgatavojas tālāk," "Latvijas Avīzei" sacīja Rodrigo Laviņš, pasmaidot, ka abu izlašu savstarpējo spēļu rekords paliek Latvijas rokās, jo 1997. gadā, debitējot A grupā, mūsējie uzvarēja ar 8:0.

Latvijas izlase šogad, šķiet, nav tik spēcīga kā komanda. "Pagājušajā gadā arī sākums nebija labākais, bet spēli pret Čehiju uzvarēja un dabūja emocijas. Viena spēle var būt lūzuma punkts, kad viss aiziet kalnā augšā. Šoreiz tā nav, bet var pagriezties visādi. Svarīgi, cik veseli, cik labi atjaunojušies ir spēlētāji, tas noteiks čempionāta turpinājumu. Nevajag pārdzīvot, brīvdiena jāizmanto, lai uzlādētu enerģiju. Kāpēc lai nevarētu pacīnīties par iekļūšanu ceturtdaļfinālā?" optimismu saglabā Laviņš, kurš pats izlases kreklā savulaik aizvadīja 226 spēles. Pēdējais pasaules čempionāts viņam bija pirms desmit gadiem Minskā.

"Ir mazliet par lielu atstarpe starp uzbrucējiem un aizsargiem, tā saucamais gaps prasītos ciešāks," daudzās kļūdas aizsardzībā skaidroja Rodrigo Laviņš. "Svarīgi mūsu zonā iemestās ripas dabūt un iziet ārā, tas mums pieklibo, vācieši sēdās virsū un izcīnīja ripas, veidojot sev momentus."

Spēļu kalendārs.

Rodrigo dēls Martins Laviņš arī paņemts uz pasaules čempionātu, bet pagaidām turnīram nav pieteikts. 

"Spēli skatījāmies kopā, domāju, ka viņam ir cerības tikt laukumā. Diez vai ir reāli, ka Teodors Bļugers atbrauks. 

Martina agresīvais spēles stils varētu noderēt, īpaši ātrā spēlē, labs presings. Tāpēc jau viņš ir šeit, treneri zina stiprās un vājās puses," teica tēvs.

21 gadu vecais Martins aizvadījis pirmo sezonu ASV koledžu čempionātā, 35 spēlēs sakrājot 14 punktus (5+9). "Viņš ir spēris soli uz priekšu, komandā bija cits spēles stils, augstākā līmenī. Tagad vairs nebija pārtrenēšanās kā junioru līgā, tur bija traki. Jāturpina strādāt," pozitīvi dēla perspektīvas vērtēja Rodrigo Laviņš.

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.