Latvijas hokeja izlase pasaules čempionātā Ostravā vakar izcīnīja trešo uzvaru trīs spēlēs ar 2:0 (0:0, 2:0, 0:0) pārspējot Kazahstānu. Vārtus guva Roberts Bukarts un Haralds Egle.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli Latvijas izlases sastāvā atkal bija izmaiņas. Pēc divu spēļu diskvalifikācijas izciešanas (tā tika nopelnīta gada sākumā U-20 čempionātā) spēlēt varēja Dans Ločmelis, kurš tāpat kā pērn čempionāta beigās laukumā devās kopā ar Rihardu Bukartu un Miku Indraši, kamēr Raivis Ansons tika pieteikts kā 13. uzbrucējs. Vārtos pirmo maču čempionātā aizvadīja Kristers Gudļevskis. Plāns attiecībā uz vārtsargiem tika izstrādāts jau Rīgā un tas paredzēja, ka tieši trešais mačs tiks sezonu Vācijā lieliski aizvadījušajam Gudļevskim, bet Elvim Merzļikinam jāpaliek uz soliņa.

Pērn Latvijas izlase Rīgā Kazahstānu sagrāva ar 7:0, taču pirms spēles Latvijas izlases treneris Raimonds Vilkoits žurnālistiem skaidroja, ka pērnā gada un šī kazahu izlase ir kā diena pret nakti.

"Viņi šogad ir daudz agresīvāki, izdara spiedienu, spēlē pēc shēmas 2-3, līdzīgi kā Francija un Slovākija.

Vidējā zona būs purvs, vēl trakāk un ciešāk, nekā tas bija pret Poliju. Mums ripa jāmet dziļumā un tad jānesas viņiem virsū," recepti šādai taktikai piedāvāja Vilkoits, piebilstot, ka vēl viens kazahu knifs esot metieni un piespēles no aizvārtes, cerot, ka ripa atsitīsies pret vārtsargu un izleks vārtu priekšā. "Kazahstānai ir specifiska komanda, kas spēlē Kontinentālās hokeja līgas hokeju. Viņiem patīk uzbrūkošs hokejs ar daudz metieniem," pretiniekus raksturoja treneris.

Spēles pirmais periods Latvijai sanāca gaužām saraustīts, jo pēc Jāņa Jaka, Roberta Mamčica un Renāra Krastenberga pārkāpumiem sešas minūtes nācās spēlēt mazākumā.

Komandu vairākkārt glāba Gudļevskis, savukārt vienādos sastāvos Latvijai bija pārsvars, taču pirmajās 20 minūtēs rezultāts nemainījās. Otrajā vairākuma iespēja jau bija Latvijai, taču arī mūsējie palika tukšā, līdz 32. minūtē pēc Oskara Batņas uzvarēta iemetiena ripa nonāca pie Roberta Bukarta, kurš no tuvas distances raidīja ripu starp pretinieku vārtsarga kājsargiem. Vēl pēc trim minūtēm meistarstiķi izstrādāja Haralds Egle, palēcienā ar roku pārtverot augstu lidojošu ripu un pēc mirkļa to nogādājot pretinieku vārtu augšējā stūrī – 2:0! Noslēdzošajā trešdaļā rezultāts nemainījās.