"RFS" futbolisti UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas pirmo kārtu sāka ar pārliecinošu 3:0 uzvaru pār Ziemeļīrijas "Larne".

Rīdzinieki jau no mača sākuma kontrolēja spēli un daudzveidīgāk uzbruka, meklējot caurumus viesu aizsardzībā. Trīsdesmitajā minūtē Jānis Ikaunieks no malas izripināja bumbu brīvā zonā soda laukuma vidū, uzbrukumu ar saviem pirmajiem vārtiem Eirokausos noslēdzot Mārtiņam Ķiguram. Drīz pēc pārtraukuma mājinieki veiksmīgi izspēlēja stūra sitienu, vārtus ar galvu gūstot no "Valmieras" pārnākušajam Danielam Balodim, kuram tā bija vien otrā spēle jaunajā komandā un pirmā sākumsastāvā.

Viņš spēlēja sev neierastajā labā aizsarga pozīcijā, aizstājot traumēto Robertu Savaļnieku. Bija plānots, ka Roberta vietā spēlēs Dmitrijs Zelenkovs, taču mača dienā kļuva skaidrs, ka arī viņam veselības likstu dēļ būs jāpaliek malā.

Sešdesmitajā minūtē tiešo brīvsitienu no metriem 17 vārtu guvumā pārvērta Stefans Paničs. Sāncenši līdz reālām vārtu gūšanas iespējām netika.

"Rezultāts labs, bet viss vēl priekšā, mums labi jāgatavojas dueļa otrajam puslaikam," piesardzību saglabāja "RFS" galvenais treneris Viktors Morozs, kuram pagājušajā gadā Eirokausos nopelnītās sarkanās kartītes dēļ spēle bija jāvēro no tribīnēm.

"Nedomāju, ka spēlējām ļoti pārliecinoši, varējām izspiest mazliet vairāk.

Kontrolējām spēli un tempu, bet dažiem bija nervozitāte, nelielas kļūdas, noslēguma fāzē ne vienmēr atradāmies tur, kur vajadzēja. Līdz 70. minūtei viss gāja ļoti labi. Ķigurs un Ikaunieks labi jūt viens otru, iepriekšējā spēlē arī bija tāpat. Tādi kvalitatīvi spēlētāji atradīs kopīgu valodu ar ikvienu, pamainījām shēmu, lai ar viņu sadarbību veidotos situācijas pie pretinieku vārtiem."

UEFA Konferences līgas kvalifikācijas pirmās kārtas pirmajā spēlē "Auda" Rīgā ar 2:0 uzvarēja Fēru Salu ceturto spēcīgāko komandu Toršavnas "B36". Vārti Abdulrahmanam Taivo un Abdulam Traorem. Atbildes mači abos dueļos būs 17. jūlijā.