Arvien karstāki notikumi risinās Spānijas futbolā, kur sākta izmeklēšana pret Spānijas futbola federācijas prezidentu Luisu Ruvjalesu par seksuālu vardarbību pret vienu no izlases futbolistēm.

Viss sākās apbalvošanas ceremonijā pēc Spānijas sieviešu futbola izlases vēsturiskās uzvaras Pasaules kausā. Ruvjaless, pasniedzot medaļas, emociju vai kā cita vadīts, apķēra uzvaras vārtu autori Jenni Ermoso un nobučoja uz lūpām. Futboliste ko tādu nebija gaidījusi, pēc tam neslēpa sašutumu, uzsverot, ka Ruvjalesa rīcība viņai bijusi nepatīkama.

Federācijas prezidents sākotnēji atvainojies, tad ieminējies, ka atkāpsies no amata, taču vēlāk jau klāstīja, ka Ermoso apbalvošanā centusies viņu pacelt gaisā, bet viņš prasījis, vai varot viņu noskūpstīt. Futboliste to noliedz un viņas pusē ir visas komandas biedrenes, kuras paziņojušas, ka nespēlēs izlasē, kamēr Ruvjaless vadīs federāciju. Tika sasaukta Spānijas futbola federācijas ārkārtas ģenerālā asambleja, kurā Ruvjaless neatkāpās no amata. Savu izmeklēšanu sākusi arī Starptautiskā futbola federācija (FIFA), kas uz izmeklēšanas laiku jeb 90 dienām atstādinājusi Ruvjalesu no jebkādām aktivitātēm futbolā. Arī Spānijā pret futbola dzīves vadītāju ierosināta izmeklēšana, prokuroriem Ruvjalesa rīcību traktējot kā seksuālu vardarbību. 

Skandāls jaunu, pavisam negaidītu dimensiju ieguva vakar, jo Ruvjalesa mamma paziņoja, ka sāk badastreiku līdz brīdim, kamēr pret viņas dēlu tiks izbeigta apmelošanas kampaņa.

Ruvjalesa mamma ir ticīgs cilvēks un savā mītnes vietā Motrilas pilsētiņā netālu no Granādas patvērusies vietējā baznīcā. "Uzskatām, ka tas, kas tagad notiek pret Luisu, nav godīgi. Vēlamies, lai mūsu ģimeni atstātu mierā, kā arī gribam, lai Jenni Ermoso pastāsta visu taisnību," pie baznīcas bariņam sapulcējušos žurnālistu paziņoja Ruvjalesa māsīca, sakot, ka Luisa mamma šobrīd palīdzību un patvērumu meklē pie Dieva.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.