Latvijas hokeja izlase no Šveices, kur aizvadīja divas pārbaudes spēles pirms pasaules čempionāta, mājup pārveda divus zaudējumus 1:5 un 0:4. Galvenais treneris Harijs Vītoliņš atzīst: ir pie kā piestrādāt.

Lai arī abos mačos šveiciešu pārsvars identisks – četras ripas, tomēr abas spēles bija kā diena pret nakti. Pirmajā mačā Latvijas hokejisti izgāza otro periodu, tajā ielaižot četrus vārtus. "Zaudējām praktiski visas divcīņas, bet hokejs ir spēka spēle. Trešajā periodā cīņā par ripu jau vairāk uzvarējām un uzreiz bija arī momenti," pēc pirmā mača hokeja aksiomu atgādināja galvenais treneris Harijs Vītoliņš. Vienīgos vārtus pēc Riharda Bukarta un Dana Ločmeļa piespēlēm guva Renārs Krastenbergs. Vārtos pirmajos divos periodos bija Ivars Punnenovs, pēdējās 20 minūtēs Ēriks Vītols, paliekot nepārspēts. Otrajā cīņā, jau ar Elvi Merzļikinu vārtu rāmī, Latvija uz mājinieku vārtiem meta teju divas reizes vairāk (24:13), taču Reto Berru tā arī pārspēt neizdevās.

"Pēc satura otrā spēle bija viennozīmīgi labāka, uzvarējām spēka spēlē, puiši bija labi noskaņojušies, bet kvalitāte nebija tādā līmenī, kādā tai jābūt izlasē.

Radot izdevības, vārtus neguvām. Jāpiestrādā pie vairākuma, kuru bija pietiekami daudz, bet, ja neiemet, tad iet ļoti grūti. Treniņprocess turpinās, ir pie kā piestrādāt. Tagad būtu jāsāk parādīties dinamikai, ātrumam un kvalitātei," uzskata Vītoliņš, jo Latvija šos mačus aizvadīja pēc lielām fiziskām slodzēm un svaigumam kājās un galvās vēl tikai jānāk. Šonedēļ komandai pievienosies uzbrucējs Raivis Ansons no Amerikas Hokeja līgas (AHL). Vācijā vicečempiona titulu izcīnījis vārtsargs Kristers Gudļevskis, Šveices fināla duelī starp Rūdolfa Balcera un Ronalda Ķēniņa klubiem būs izšķirošā septītā spēle, bet Zviedrijā Mārtiņa Dzierkala Šelefteo komanda ir uzvaras attālumā pret Rodrigo Ābola "Rogle" (3:1).

Cepuri nost Latvijas U-18 izlases puišu priekšā par sparīgo cīņu pasaules čempionātā Espo ar mājiniekiem somiem (1:3), pirmo reizi komandas vēsturē uzvarot Slovākijas vienaudžus (5:3) un sperot platu soli pretim ceturtdaļfinālam. Oļega Sorokina trenētā komanda vakar tikās ar ASV, bet šodien mačs ar norvēģiem, kurus uzvarot grupā būs garantēta trešā vieta.