Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis sestdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīra pirmās kārtas trešajā mačā guva 18 punktus un sekmēja Bostonas "Celtics" uzvaru. Atgādinām, ka iepriekšējā spēlē, kurā Bostona zaudēja, Kristaps guva vien 6 punktus.

Šīs sezonas pamatturnīra uzvarētāja "Celtics" Austrumu konferences ceturtdaļfināla trešajā spēlē viesos ar 104:84 (21:12, 42:27, 24:22, 17:23) pārspēja Maiami "Heat" un sērijā līdz četrām uzvarām panāca 2-1.

Porziņģis spēlēja 27 minūtes un 25 sekundes un realizēja divus no četriem divu punktu metieniem, trīs no pieciem tālmetieniem un piecus no sešiem soda metieniem. Viņš arī atzīmējās statistikā ar piecām atlēkušajām bumbām, divām rezultatīvām piespēlēm, vienu pārtvertu piespēli, diviem bloķētiem metieniem, nopelnīja trīs piezīmes un noslēdza maču ar +/- rādītāju +12.

Bostonas vienībā ar 22 punktiem izcēlās Džeilens Brauns un Džeisons Teitams, kura kontā ar 11 bumbas zem groziem un sešas rezultatīvas piespēles, bet 16 punktus iekrāja Deriks Vaits.

Mājinieku rindās ar 20 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām rezultatīvākais bija Bams Adebajo, kamēr 15 punktus pievienoja Tailers Hero un Nikola Jovičs, kurš arī izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas.

Sērijas turpinājumā "Celtics" paredzēts vēl viens mačs viesos 29. aprīlī, bet 1.maijā spēlē notiks Bostonā, bet, ja sērijā būs nepieciešamas vairāk par piecām cīņām, tās notiks 3. maijā viesos un 5. maijā "Celtics" laukumā.

Pārvarot pirmo kārtu, otrajā pretī stāsies Klīvlendas "Cavaliers" vai Orlando "Magic".

Iepriekšējā sezonā finālsērijā Denveras "Nuggets" ar 4-1 uzvarēja Maiami "Heat" un pirmo reizi vēsturē izcīnīja NBA čempiontitulu.