Latvijas basketbola čempionu nosaukumu sesto reizi pēc kārtas un 11. kopumā izcīnījusi "VEF Rīga".

Reklāma

Tādējādi "vefiņš" kļuvis par tituliem bagātāko klubu Latvijas basketbola vēsturē, desmit pavasarus čempionu cepures galvā vilkuši "Ventspils" spēlētāji. Visos rīdzinieku panākumos klāt bijis Jānis Gailītis, kurš galvenā trenera amatā šampanieti no čempionu kausa dzēra septīto reizi, arī kļūstot par rekordistu. Kārlim Muižniekam ir seši tituli diriģenta lomā.

Fināla piektajā spēlē "VEF Rīga" pēdējā minūtē salauza Rīgas "Zeļļu" pretestību – 80:74 un sērijā bija pārāka ar 4:1. Noslēdzošajā mačā 27 punktus guva Dairis Bertāns, bet par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju atzīts atlēkušo bumbu karalis puertorikānis Arnaldo Toro. 

Vairāk nekā apmierināti ar debijas sezonu var būt arī "Zeļļi", paceļot jaunā līmenī Latvijas sportā mārketinga latiņu un pārspējot savas un citu gaidas laukumā.

"Ballīte bija ļoti laba, nosvinējām kā čempioni," "Latvijas Avīzei" sacīja "VEF Rīgas" prezidents Gatis Jahovičs, kurš par čempionu kļuvis devīto reizi – trīs kā spēlētājs un nu jau sesto funkcionāra amatā. "Šo čempionu kausu nākotnē atcerēšos ar to, ka "VEF" kļuva par titulētāko klubu Latvijā. Ja uzvari vairākkārt, tad atmiņas par katru atsevišķo sezonu pagaist, bet, protams, atceros savu pirmo "VEF" titulu 2011. gadā, kuru izcīnīju vēl kā spēlētājs."

Šī bija sīvākā Latvijas basketbola līgas finālsērija kopš 2019. gada, kad "VEF" ar 4:1 uzveica "Ventspili". Arī divos iepriekšējos gados cīņa noslēdzās piecās spēlēs, tomēr ne tik līdzīgā cīņā. Šoreiz daudzkārtējo čempionu pārsvars izteikts bija tikai otrajā duelī. 

"Vairākās spēlēs uzvaru izvilkām pēdējās minūtēs vai pat sekundēs. Domāju, ka nostrādāja mūsu spēlētāju mentalitāte un meistarība, 

jo uz papīra viņi tomēr ir kvalitatīvāki, izšķirošajos brīžos to parādīja. Soliņš mums bija ļoti īss, tāpēc fiziski bija grūti, bet izturējām. Visu cieņu "Zeļļiem", nebiju gaidījis, ka viņi būs finālā, domāju, ka pirms sezonas arī paši uz to necerēja, bet pusfinālā pārliecinoši tika galā ar "Ventspili"," debitantus paslavēja Jahovičs. Pēdējās divās spēlēs izšķirošo lomu nospēlēja kapteinis Bertāns. "Izslēgšanas turnīrā viņš pierādīja pārliecību par savu metienu," uzskata prezidents. Sezonu kopumā Jahovičs novērtēja ar atzīmi 7/8 – Čempionu līgā komanda bija ļoti tuvu iekļūšanai nākamajā kārtā, Latvijas – Igaunijas līgas pusfinālā traumas liedza pacīnīties līdzīgāk ar "Prometey", bet abi vietējā dīķa lomi (kauss un čempionāts) nonākuši uz "VEF" svētku galda.

Jānim Gailītim galvenā trenera vietu piedāvā Vācijas bundeslīgas vienība Veisenfelsas "Mitteldeutscher", un visticamākais, ka viņš šo izaicinājumu pieņems. "Līgums ir beidzies, nākamnedēļ valdes sēdē lemsim par iespējamo līguma pagarināšanu," diplomātiski situāciju komentēja Gatis Jahovičs. Līdz ar to vēl nav zināms, kas varētu aizvietot nepilnas deviņas sezonas amatā bijušo Gailīti. No sastāva kodola līgums uz nākamo sezonu ir Dairim Bertānam. Robertam Blūmam nākamais solis karjerā varētu būt spēlēšana ASV koledžu čempionātā, bet, ja 18 gadus vecais talants nolems palikt Eiropā, tad ar lielu iespējamību turpinās pārstāvēt "VEF Rīgu".

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.