Latvijas kalnu slēpotāja Dženifera Ģērmane aizvadījusi četras fantastiskas sacensību dienas Austrijā, izcīnot divas uzvaras Eiropas kausa sacīkstēs, bet Pasaules kausā pirmo reizi iekļūstot labāko desmitniekā.

Aizvadītās nedēļas nogalē Celamsē Ģērmane palika nepārspēta divās Eiropas kausa slaloma sacīkstēs. Pēc ranga otrajā nozīmīgākajā kalnu slēpošanas seriālā Ģērmanei tās bija pirmās uzvaras, bet līdz tam Eiropas kausā viņai labākā bija 35. vieta. Savukārt otrdien turpat Austrijā, bet nu jau Pasaules kausa posmā Flahavā, Latvijas kalnu slēpošanas zvaigznīte pārsteidza vēl pamatīgāk, vēlā vakara stundā notikušajā slalomā izcīnot astoto vietu. Dženiferai tās bija tikai ceturtās Pasaules kausa sacensības karjerā!

Pēc pirmā brauciena Ģērmane, kura startēja ar 50. numuru, tātad jau izdangātā trasē, uzrādīja 14. labāko rezultātu, savukārt otrajā braucienā viņa bija devītā, taču summā pakāpās uz astoto vietu. Uzvaru izcīnīja kalnu slēpošanas šī brīža lielākā zvaigzne Mikaēla Šifrina no ASV, kurai Ģērmane zaudēja 2,36 sekundes (otrajā braucienā tikai 0,54 sekundes).

Pasaules kausa kopvērtējumā slaloma disciplīnā Ģērmane, kura piedalījusies trijās no septiņām šosezon aizvadītajām sacīkstēm, ar 63 punktiem ieņem 24. vietu, savukārt absolūtajā kopvērtējumā viņa ir 55. pozīcijā.

Šifrina, kura Flahavā uzvarēja piekto reizi, pēc panākuma apraudājās, jo pirms tam viņa slimoja un izlaida iepriekšējā nedēļas nogalē notikušo nobraucienu un supergigantu, savukārt sestdien pēc smaga kritiena slimnīcā nokļuva viņas norvēģu dzīvesdraugs Alekss Kilde, kurš arī ir viens no vadošajiem planētas kalnu slēpotājiem. Otro vietu izcīnīja Šifrinas sīvākā konkurente slovākiete Petra Vlhova. Abas sportistes jau vairāk nekā gadu dominē slaloma disciplīnā, jo neviena cita sportiste pēdējos 14 mačos nav spējusi uzvarēt. Pasaules kausa kopvērtējumā Šifrina ir līdere ar 1029 punktiem, par 227 vairāk nekā Vlhovai. Šīs nedēļas nogalē kalnu slēpotājas vēl vienas Pasaules kausa sacensības slalomā aizvadīs Slovākijas pilsētiņā Jasnā.