Latvijas izlases uzbrucējs Eduards Tralmaks, kurš šosezon spēlēja Jaromīram Jāgram piederošajā čehu klubā Kladno "Rytirži", aizvada savu pirmo pasaules čempionātu. Mačā pret Vāciju viņš guva vārtus, taču aizmugures dēļ tie netika ieskaitīti.

Reklāma

Tralmaks spēlē ceturtajā uzbrucēju virknējumā un aizvadītajos četros mačos vidēji laukumā bijis 10:33 minūtes, veicis piecus metienus pa pretinieku vārtiem, bet pagaidām pie rezultativitātes punktiem nav ticis. Intervijā "Latvijas Avīzei" 27 gadus vecais rīdzinieks, kurš iepriekš desmit gadus spēlēja Ziemeļamerikā, sacīja, ka mačā pret Zviedriju prioritāte būs cieša spēle aizsardzībā, lai neatkārtotu iepriekšējā mača bēdīgo scenāriju.

Brīvdiena nākusi par labu?

Eduards Tralmaks: Jūtos labi, pēc labi pavadītas dienas ir pavisam citādāk, ir tāda viegluma sajūta un nav noguruma kā tas ir pēc spēles. 

Viss, kas notika pret Vāciju ir aizmirsts un turpinām tālāk. 

Vakarā aizgājām visi kopā vakariņās Ostravas centrā, bija foršs saliedēšanās pasākums ļoti pozitīvā gaisotnē. Parunājām, pajokojām, labs solis labam turpinājumam.

Cik ātri izdevās no galvas izmest to Vācijas spēli?

Tas ir pirmais, kas jāizdara, aizmirst rezultātu. Pirms tam gan jāizdara mazā kļūdu analīze, bet ja ilgi domāsi par to, kas notika, nekur tālu netiksi. Galvenais, jāizanalizē savas kļūdas, kuras nedrīkst pieļaut pret zviedriem. Mums vēl trīs spēles gaidāmas, nevajag skatīties uz to, kas jau ir noticis.

Vācijas hokejisti vakar varēja smaidīt, jo Latvijas izlases sniegums aizsardzībā bija zem katras kritikas.

Kad pret vāciešiem neieskaitīja gūtos vārtus, biji dusmīgs?

Nedaudz, jo rezultāts tobrīd bija jau tāds (1:8), ka tāpat nekāda lielā prieka nebija. Varbūt arī labi, ka tā, iemetīšu svarīgāku goliņu. Maisam striķi esmu izvilcis un to ppavēris, tagad tikai jāattaisa tas maiss vaļā.

Ko vari pateikt par zviedriem?

Esam redzējuši viņus, jo spēles skatāmies gan hallē, gan pa televīziju. Zviedrija ir viena no labākajām, ja ne pati labākā komanda šajā turnīrā. Tas būs labs pārbaudījums, jo mums patīk spēlēt pret striprām komandām, ko esam parādījuši iepriekšējos čempionātos. Koncentrācijas līmenis noteikti būs maksimālais, jo spēlēsim no aizsardzības un pirmkārt domāsim tieši par to. Pret Vāciju mēs par aizsardzību aizmirsām diezgan daudz. Domāju, ka būs laba cīņa. Zviedriem ir viens no labākajiem sastāviem pēdējos 5-10 gados, jo īpaši izceļas viņu aizsardzība. Būs interesanti paskatīties, kā mēs izskatāmies uz viņu fona un vai varam atkārtot to pašu, ko pagājušajā gadā.

Spēļu kalendārs.

Varbūt kādu no zviedru izlases pazīsti personīgi?

Savulaik AHL klubā Providensā mans komandas biedrs bija Jespers Frodens, kurš šogad bija Cīrihē. Esam labi draugi, pirms pāris dienām arī parunājām šeit Ostravā. Viņš ir meistarīgs spēlētājs, bet tādi jau ir viņi visi. Pret meistarību jāspēlē ar cīņassparu un neatlaidību, kā saka – jādod iekšās. Jo meistarīgiem spēlētājiem nepatīk, ka spēlē spēka spēli, visu laiku uzbāžas, tas viņus izsita no līdzsvara. Mēs to varam izdarīt, līst viņiem zem ādas.

Vai mēs varam šajā čempionātā pārsteigt līdzīgi kā Austrija, kas pārspēja somus?

Austrija ir šī gada lielākais atklājums. Mēs pasekojam arī tam, kas notiek Prāgā un pieminam viņus arī savā kontekstā – redz, viss ir iespējams. Austrija vēlreiz pierāda, ka spēku samēri pasaulē izlīdzinās un katrs var uzvarēt katru. Līdzīgi kā pērn to izdarījām mēs. Ar tādām domām mēs iesim pret Zviedriju, parādīt savu labāko spēli, jo pagaidām turnīrā mums nav bijusi kaut viena laba spēle Visas bijušas zem līmeņa, kurā mēs gribētu spēlēt. Grupas pēdējās trīs spēlēs ir jāparāda, ka esam labāki nekā bijām pirmajos četros mačos.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.