Tokijas olimpisko spēļu bronzas medaļnieks svarcelšanā Artūrs Plēsnieks Pasaules kausa sacensībās Taizemē, kur bija pēdējā iespēja uzlabot savu pozīciju olimpiskajā rangā, ieņēma vien 14. vietu.

Reklāma

Diemžēl, bet ventspilnieku Parīzes olimpiskajās spēlēs neredzēsim un vienīgais Latvijas pārstāvis tur būs viņa treniņu biedrs Ritvars Suharevs. Plēsnieks Puketā notikušajās sacīkstēs svara kategorijā līdz 102 kg raušanā sāka ar paceltiem 165 kg, bet pēc tam 173 un 174 kg svari nepadevās. Līdzīgi arī grūšanā, ar pirmo piegājienu pacelti 205 kg, bet nākamajos divos piegājienos, jau pamatīgi riskējot, virs galvas neizdevās nofiksēt 215 un 227 kg. Summā 370 kilogrami bija krietni par maz, lai viņš olimpiskajā rangā, kurā pirms sacensībām Puketā bija 18. vietā, uzlabotu savu pozīciju un tiktu labāko desmitniekā, kas tiks pie Parīzes ceļazīmēm. 

"Diemžēl sports mēdz būt arī nežēlīgs... Risks, uz ko gāju, nav attaisnojies, lai kvalificētos Parīzes olimpiskajām spēlēm. 

Liels paldies visiem, kuri cerēja, atbalstīja un bija blakus visu manu garo sportista karjeru, bet tas nenozīmē, ka tūlīt to beigšu un padošos. Turpināšu trenēties savam priekam un gatavošos pasaules čempionātam." Artūrs plinti krūmos vēl nemet. Olimpiskajās spēlēs Parīzē katrā svara kategorijā startēs tikai pa 12 sportistiem. Dalībnieku skaits ir pamatīgi samazināts – 2016. gadā Riodežaneiro vēl bija 260 spēka mitriķi, pēc pieciem gadiem Tokijā 196 svarcēlāji, bet Parīzē vairs tikai 120.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.