Pagājušā gada decembrī AS "Latvijas Mediji" sadarbībā ar TV24 un "Kurzemes Radio" uzsāka darbu pie projekta, kas šogad īpaši uzsvērs Eiropas Parlamenta darbu un aktualizēs 8. jūnijā notiekošās Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Projekta fokusā ir diskusiju cikls "Vērtējam darbus un solījumus", kas pulcēs visdažādāko jomu zinošākos pārstāvjus – pētniekus, industriju ekspertus, NVO pārstāvjus, politiķus, t.sk. Eiropas Parlamenta pašreizējos un potenciālos Latvijas pārstāvjus, kā arī jauniešus.

Septiņu diskusiju cikls ļaus izprast Eiropas institūciju ambīcijas, veiksmīgi (vai neveiksmīgi!) paveikto un plānoto digitalizācijas jomā, jaunatnes politikā, veselības aprūpes, zinātnes, drošības, migrācijas, demokrātijas stiprināšanas u.c. jautājumos.

Skaties diskusiju!

Pirmā "Vērtējam darbus un solījumus" cikla diskusija "Digitālajam laikmetam gatava Eiropa" atklās aktuālās Latvijas un Eiropas digitalizācijas stratēģijas, ieguvumus un izaicinājumus. Eksperti un politiķi spriedīs, kā stiprināt Latvijas lomu globālajā ekonomikā un aizstāvēt tās vērtības, attīstot savus digitālos risinājumus un veidojot Eiropas digitālo suverenitāti. Tehnoloģijas, piekļuve datiem un to aizsardzība, inovācijas, infrastruktūra un nākotnes prasmes – to visu vērtēs Eiropas politikas darbu un solījumu kontekstā.

"Vērtējam darbus un solījumus" cikla diskusija "Digitālajam laikmetam gatava Eiropa".

Diskusijā piedalās: Ivars Ijabs (Attīstībai/PAR!, "Renew Europe"), Mārtiņš Staķis ("Progresīvie"), Juris Binde (LMT prezidents), Ilmārs Osmanis, (SIA "LightSpace Technologies" valdes priekšsēdētājs), Prof. Signe Bāliņa (LU rektora padomniece digitālās sabiedrības jautājumos), Mihails Korčevskis (Eiropas kopienas mesesamkopa.eu līderis), Raivis Šveicars ("Latvijas Avīzes" izpētes nodaļas žurnālists). Moderators – Ansis Bogustovs.

Diskusija norisināsies piektdien, 9. februārī, plkst. 15:00 LMT ēkā, Rīgā, Ropažu ielā 6. Tā tiks pārraidīta tiešraidē TV24 un Lasi.lv Facebook lapās, kā arī vēlāk pieejama TV24 un Lasi.lv. 

Ja vēlies vērot diskusijā klātienē, reģistrējies līdz 6. februārim šeit

Tiekamies 9. februāri!

Facebook pasākumu varēs vērot Lasi.lv Facebook lapā

Uzzini vairāk par digitalizācijas jautājumiem jaunākajā Raivja Šveicara rakstā šeit

Kopumā projekts paredz septiņas publiskās diskusijas, kurās vari piedalīties arī Tu – klātienē vai tiešsaistē, uzdodot interesējošos jautājumus!  

Tuvākās diskusijas:  

23.02.2024, Daugavpilī  - Vērtējam darbus un solījumus: Kā nosargāt demokrātiskās vērtības (informācija sekos).

Eiropas vērtības un demokrātijas tradīcija saskārusies ar sen nepieredzētiem izaicinājumiem. Aizejošā Eiropas parlamenta sasaukuma laikā sākās militārs uzbrukums tuvai ES kaimiņvalstij — Ukrainai. Atkārtoti skan brīdinājumi, ka nākamā var izrādīties kāda no ES valstīm. Tikām Vācijā un vēl citās ES dalībvalstīs sabiedrība polarizējas. Aug pieprasījums pēc galēji labējas un populistiskas politikas. Vēlamies panākt fizisku drošību – spēju aizstāvēties pret ārēju uzbrukumu – līdz demokrātisko institūtu sekmīgam darbam un ilgtspējai, kā arī sabiedrības izglītotību un pilsonisku aktivitāti. Vai izprotam, cik plašs un daudzveidīgs ir apdraudējums? Un kā nostiprināt vājās vietas?

8.03.2024, Rēzeknē - Vērtējam darbus un solījumus: Migrācija – ekonomikas dzinulis vai drauds drošībai? (informācija sekos).

Vērtējam darbus un solījumus: Vai viegli būt jaunam Eiropā? (informācija sekos).

Vērtējam darbus un solījumus: Veseli vienotā Eiropā (informācija sekos).

 Vērtējam darbus un solījumus: Vai Eiropa iekļaus mūs visus? (informācija sekos).

 Vērtējam darbus un solījumus: Zinātnē balstītas Eiropas izvēles (informācija sekos).

Vairāk par projektu lasi "EP vēlēšanas" projekta sadaļā

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība, izmantojot Eiropas Parlamenta dotāciju programmu komunikācijas jomā. Paustie viedokļi un uzskati atspoguļo autora personīgos uzskatus. Ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Parlaments nenes atbildību par paustajiem uzskatiem.

#BalsojamEiropā