Sarunas ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu ir iespējamas, tomēr tikai izmantojot starpniekus, intervijā ASV laikrakstam "Philadelphia Inquirer" paziņojis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Reklāma

Iepriekš viņš ne reizi vien uzsvēris, ka sarunas ar Putinu nav iespējamas.

Ukrainas prezidents intervijā norādīja, ka vienīgā sarunu iespēja ar Krievijas diktatoru ir izmantojot starpniekus, kā tas tika darīts, apspriežot Melnās jūras labības koridoru.

"Šāds modelis pirmo reizi tika izmantots graudu koridora piemērā, kad Ukraina risināja sarunas nevis ar Krieviju, bet gan ar ANO un Turciju. Tās savukārt uzņēmās atbildību risināt sarunas ar mums un pēc tam parakstīt attiecīgu vienošanos ar Krieviju. Tā tas arī notika: divi spoguļlīgumi, kuriem pa vidu bija ANO un Turcija," sacīja Zelenskis.

Intervijā viņš arī teica, ka uzdevums ir nepieļaut pilnīgu Ukrainas un visa ukrainiskā iznīcināšanu un panākt, lai pašreizējās un nākamās ukraiņu paaudzes dzīvotu drošībā.

Ukrainas prezidents norādīja, ka ekonomisko drošību radīs valsts dalība Eiropas Savienībā. Turklāt viņš uzsvēra, ka Ukrainai ir jābūt arī NATO dalībniecei, jo bez tās viņa valstij saglabājas lieli riski.

Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 543 810

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz pirmdienas rītam sasnieguši 543 810 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 1110 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022. gada 24. februārī Krievija zaudējusi 8099 tankus, 15 550 bruņutransportierus, 14 599 lielgabalus un mīnmetējus, 1111 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 874 zenītartilērijas iekārtas, 360 lidmašīnas, 326 helikopterus, 11 620 bezpilota lidaparātus, 2333 spārnotās raķetes, 28 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 19 713 automobiļus un autocisternas, kā arī 2448 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

Aptauja

Kāds ir jūsu biežākais LASI.LV apmeklējuma laiks?

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.