Vācijas parlamenta deputāti trešdien nobalsojuši pret rezolūcijas projektu, kurā kanclers Olafs Šolcs aicināts atbalstīt spārnoto raķešu "Taurus" piegādes Ukrainai, vēsta raidsabiedrība DW.

Par balsoja 178 deputāti, pret – 485. Ar ierosinājumu piegādāt Ukrainai raķetes "Taurus" klajā nāca opozīcijas Kristīgo demokrātu savienības un Kristīgi sociālās savienības (CDU/CSU) bloks. Valdošās koalīcijas zaļie un brīvie demokrāti (FDP) iestājās pret. Abas šīs partijas iepriekš bija iestājušās par militārās palīdzības palielināšanu Ukrainai, arī spārnoto raķešu piegādi. Tagad tās CDU/CSU priekšlikumu nodēvēja par mēģinājumu panākt taktisku pārākumu Vācijas iekšpolitiskajās debatēs, vēsta žurnāls "Der Spiegel". Pat ja Bundestāga vairākums būtu nobalsojis par "Taurus" piegādēm, galavārds jautājumā par bruņojuma piegādēm būtu federālajai valdībai, arī Federālajai drošības padomei.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.