Ukrainā drīzumā ieradīsies pirmie militārie instruktori no Francijas, pirmdien paziņojis Ukrainas Bruņoto spēku virspavēlnieks Oleksandrs Sirskis.

Reklāma

Sirskis ar šādu paziņojumu nāca klājā pēc tam, kad viņš un Ukrainas aizsardzības ministrs Rustems Umerovs sazvanījās ar Francijas aizsardzības ministru Sebastjēnu Lekornī.

"Es jau esmu parakstījis dokumentus, kas ļaus pirmajiem franču instruktoriem drīzumā apmeklēt mūsu mācību centrus un iepazīties ar to infrastruktūru un personālu," 

paziņoja Sirskis.

"Es atzinīgi vērtēju Francijas iniciatīvu nosūtīt instruktorus uz Ukrainu, lai apmācītu Ukrainas karavīrus," viņš piebilda.

Francijas Aizsardzības ministrija ziņu aģentūrai AFP norādīja, ka šis jautājums tiek izskatīts, bet neapstiprināja instruktoru nosūtīšanu.

"Apmācības Ukrainas teritorijā ir viens no projektiem, kas apspriests kopš (Francijas prezidenta Emanuela Makrona) 26. februārī sasauktās konferences par atbalstu Ukrainai," norādīja ministrija.

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.