Izraēla pēc kara pret palestīniešu grupējumu "Hamās" uzņemsies "vispārēju atbildību" par Gazas joslas drošību, pirmdien paziņoja Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu.

"Izraēlai uz nenoteiktu laika periodu būs vispārēja atbildība par drošību," Netanjahu sacīja intervijā ASV telekanālam "ABC News", kas tika pārraidīta pirmdien.

"Kad mums nav šīs atbildības par drošību, tad mums ir "Hamās" terora izvirdums tādā mērogā, kādu nevaram iztēloties," 

viņš piebilda.

Izraēla ir nemitīgi uzbrukusi Gazas joslai no gaisa, sauszemes un jūras kopš 7.oktobra, kad "Hamās" kaujinieki no viņu kontrolētās Gazas joslas iebruka Izraēlā, noslepkavojot tur apmēram 1400 cilvēkus, galvenokārt civiliedzīvotājus, un sagrābjot vairāk nekā 240 ķīlniekus.

"Hamās" teroristu kontrolētās Gazas joslas varasiestādes apgalvo, ka Izraēlas bombardēšanā Gazas joslā esot nogalināti vairāk nekā 10 000 cilvēku, tai skaitā vairāk nekā 4000 bērni. Šie skaitļi, domājams, ir stipri pārspīlēti, ņemot vērā to dezinformāciju, ko līdz šim izplatījis "Hamās", turklāt liela daļa no nogalinātajiem ir islāmistu grupējumu kaujinieki.

Netanjahu pirmdien apšaubīja šos Gazas joslas Veselības ministrijas skaitļus, sakot, ka tie ietver "vairākus tūkstošus" palestīniešu kaujinieku.

Neraugoties uz ANO ģenerālsekretāra Antoniu Gutērreša un citu pasaules līderu aicinājumiem uz pamieru Gazas joslā, Netanjahu sacīja, ka viņš to neatbalsta. 

"Nebūs pamiera - vispārēja pamiera - Gazā bez mūsu ķīlnieku atbrīvošanas," 

sacīja Netanjahu. "Runājot par taktiskām, nelielām pauzēm - stunda šur vai tur - mums tādas iepriekš ir bijušas."

Viņš piebilda, ka Izraēla varētu piekrist pauzēm, lai ielaistu humāno palīdzību Gazas joslā vai ļautu ķīlniekiem atstāt Gazas joslu.

Uz jautājumu, vai viņam vajadzētu uzņemties kādu atbildību par 7. oktobra uzbrukumu, Netanjahu atbildēja "protams".

"Tas nav apšaubāms, un tas tiks atrisināts pēc kara," sacīja Netanjahu, piebilstot, ka viņa valdība nav izpildījusi pienākumu aizsargāt savu tautu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.