Somijas varasiestādes šomēnes oficiāli izbeigušas pirmstiesas izmeklēšanu pret diviem tūristiem no Latvijas, kuri pirms pusotra gada tika īslaicīgi aizturēti par fotografēšanos pie militārās bāzes.

Ar velosipēdiem ceļojošie vīrietis un sieviete 2022. gada septembrī fotografējās militārajā zonā, un pret viņiem bija uzsākta pirmstiesas izmeklēšana par spiegošanu. Viņi bija iebraukuši dažus desmit metrus aiz lielas dzeltenas zīmes, kas somu, zviedru, angļu un krievu valodā vēstīja, ka tā ir militāra zona. Saskaņā ar zīmi ieeja teritorijā ir aizliegta, draudot ar sodu. Pāris bija pabraucis garām zīmei un fotografēja divus padomju tankus T-34. Līdz īstajiem bāzes vārtiem vēl bija 100 metru. 

Tūristi noliedza, ka būtu spiegi. Viņi paskaidroja, ka ir no Latvijas un ceļo pa Somiju ar velosipēdiem. Viņi policijai pastāstīja, ka nezināja, ka atrodas aizliegtajā zonā, jo līdz garnizona vārtiem bija 100 metru. Viņi tika aizturēti, taču policija ātri pārliecinājās, ka nav pamata turēt tūristus aizdomās par spiegošanu, un atbrīvoja viņus.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.