Krievi piektdien mēģinājuši veikt sauszemes uzbrukumu pāri robežai Harkivas apgabalā, un kaujas tur turpinās, pavēstīja Ukrainas Aizsardzības ministrija.

2022. gada nogalē Ukraina padzina Krievijas armiju no Harkivas apgabala lielākās daļas, bet, ukraiņu spēkiem sastopoties ar munīcijas trūkumu, Maskava tur atsākusi ofensīvu.

"Ap plkst.5 no rīta ienaidnieks bruņutehnikas aizsegā mēģināja pārraut mūsu aizsardzības līniju," 

teikts ministrijas paziņojumā.

Armija atvairījusi krievu iebrukumu, bet "dažādas intensitātes kaujas" turpinās, norādīja ministrija.

Kā paziņoja ministrija, pēdējās diennakts laikā Krievijas armija Harkivas apgabala ziemeļu Volčanskas rajonā ir veikusi gaisa triecienus, izmantojot vadāmās aviācijas bumbas, un kopš nakts sākuma pastiprināti apšaudījusi aizsardzības frontes līniju.

Ukrainas prezidents Volodmoirs Zelenskis paziņoja, ka Ukrainas armija bija gatava Krievijas uzbrukumam Harkivas apgabalā.

"Plkst.7-8 no rīta notika sīva artilērijas kauja. Līdz tam laikam Krievijas ofensīvu izdevās apturēt,"

sacīja Ukrainas prezidents.

Volodimirs Zelenskis Odesā.

"Ukraina viņus tur sagaidīja ar mūsu karaspēku, brigādēm un artilēriju. Svarīgi, ka viņi var palielināt un pievilkt spēkus šajā virzienā, bet mūsu karaspēks, mūsu vadība to zināja un aprēķināja savus spēkus, lai ar uguni sagaidītu ienaidnieku. Tagad šajā virzienā notiek sīva kauja, mēs viņus sagaidījām ar uguni," pavēstīja Zelenskis.

Volčanskas reģionālās administrācijas vadītājs Tamazs Gambarišvili pavēstīja, ka varasiestādes ir uzsākušas Volčanskas un kaimiņu rajonu iedzīvotāju brīvprātīgu evakuāciju sakarā ar pastiprināto apšaudi.

"Mēs tagad brīvprātīgi evakuējam iedzīvotājus. Lielākā daļa cilvēku šobrīd izbrauc ar saviem transportlīdzekļiem, bet tagad mēs kopā ar humānās palīdzības centru organizējam to cilvēku izvešanu, kuriem nav iespēju izbraukt saviem spēkiem," pavēstīja Gambarišvili.

Volčanskas pilsēta atrodas piecu kilometru attālumā no robežas un pašlaik tur dzīvo aptuveni 3000 cilvēku, bet pirms kara tajā dzīvoja aptuveni 17 000 cilvēku.

Pēc Gambarišvili teiktā, no Volčanskas un tuvējām apdzīvotajām vietām, kuras pašlaik tiek apšaudītas, tiek izvesti cilvēki un nogādāti Harkivā.

"Tagad notiek masveida pilsētas apšaude. Kā saka vietējie iedzīvotāji, viņi vēl neko tādu nav dzirdējuši un redzējuši. Masīvi apšauda visu apdzīvoto vietu, visu pilsētu. Tāpēc tagad tur ir bīstami atrasties," sacīja Gambarišvili.

Pēc Gambarišvili teiktā, Volčanska tikusi apšaudīta visu laiku, bet kopš piektdienas nakts plkst.3 apšaude ir strauji pastiprinājusies. Krievijas bruņotie spēki izmantoja reaktīvās artilērijas iekārtas, lielgabalus un vadāmās aviobumbas.

Viņš pavēstīja, ka apšaudes rezultātā ir daudz postījumu. Reģionālā policija ziņo, ka hospitalizēti divi cilvēki ar šrapneļu ievainojumiem.

Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 479 710

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz piektdienas rītam sasnieguši 479 710 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 980 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022. gada 24. februārī krievi zaudējuši 7434 tankus, 14 313 bruņutransportierus, 12 387 lielgabalus un mīnmetējus, 1062 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 795 zenītartilērijas iekārtas, 349 lidmašīnas, 325 helikopterus, 9826 bezpilota lidaparātus, 2192 spārnotās raķetes, 26 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 16 691 automobili un autocisternu, kā arī 2031 specializētās tehnikas vienību.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

Krievijas tanks.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.